• Головна
  • "Віват, глядач!": миколаївському муздраму виповнилось 95 років, - ФОТО
17:40, 1 листопада 2022 р.

"Віват, глядач!": миколаївському муздраму виповнилось 95 років, - ФОТО

1 листопада свій ювілей відзначив Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії відзначає свій ювілей. Театру виповнилось 95 років!

На жаль, через повномаштабне вторгнення росії на території незалежної України, вистави в театрі скасовані задля безпеки як глядачів, так і акторів.

Редакція 0512 хотіла б нагадати історію театру та з чого все почалось. 

У 1927 року, 1 листопада   на базі театрального гуртка “Червоний галстук” при Центральному клубі піонерів та школярів було створено створили Театр юного глядача (ТЮГ). Тоді театр знаходився на вулиці Адміральська, але пробув там недовго, і вже на початку 30-х переїхав на Дунаєва, де і знаходиться до цього часу. 

Також, у тому ж 1927, створили у Миколаєві ще й робітничо-селянський пересувний український театр. На прохання громадськості, театру було присвоєно ім’я Т. Г. Шевченка. До 1959 року театр виконував роль провідника українського драматичного мистецтва в маси.

А вже у 1959 році Миколаївський ТЮГ злився з пересувним театром ім. Т.Г. Шевченка. Так з’явився Миколаївський муздрамтеатр.У січні 1981 року він став Українським театром драми і музичної комедії, а у 2001 році удостоївся вищої відзнаки – звання Академічного. У 1992 році при театрі відкрився дитячий театр-супутник “Академія пані Куліси”, який працює й донині.

Майже 10 років приміщення театру перебувало на капітальному ремонті, і тільки в 1994 році театр розпочав рооботу на оновленій сцені.

31 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання статусу національного Миколаївському академічному українському театру драми та музичної комедії. Відтепер він іменується Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії.

"Віват, глядач!": миколаївському муздраму виповнилось 95 років, - ФОТО, фото-1

“В історії театру були і сумні сторінки: пожежі, тривалий ремонт, робота без власного сценічного майданчика. Проте театр вистояв, впорався з усіма викликами та у 1994 році відкрив омріяну відновлену будівлю. Командою на чолі з директором-художнім керівником, н.а. України Миколою Берсоном було розбудовано матеріально-технічну базу, створено різножанровий репертуар та в результаті у 2001 першим з обласних театрів України ми отримали статус академічного, а в 2021 – статус національного”, - пишуть в театрі.

Наразі деякі актори театру захищають нашу Батьківщину в лавах ЗСУ, інші - займаються волонтерством та проводять заходи для інших волонтерів, аби підняти дух та не дати погаснути.

Крім того,  з початку повномасштабного вторгнення, ми створили 6 вистав (2 на великій сцені та 4 на малій). Наразі триває робота ще над 3 виставами (1-ою на великій сцені та 2-ма – на малій).


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театр миколаїв #історія театру миколаїв #укрдрам миколаїв #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512.ua. підготувала для читачів цікавий спецпроект про історію міста. Тут ви зможете прочитати цікаві факти про Миколаїв, про людей, які тут жили та історію вулиць, районів, будинків.
Оголошення
live comments feed...