Що таке клас захисту бронеплит та як його перевірити
Бронежилет - найбільш популярний варіант засобів індивідуального захисту серед воїнів, спецпризначенців, поліцейських, а також волонтерів і журналістів, які працюють в місцях проведення бойових дій. Рівень захисту, який він забезпечує, багато в чому залежить від виду і класу бронепластини в його плитоносках. Саме вона затримує кулю чи уламки вибухових пристроїв, і не дає їм вразити внутрішні органи бійця. Тому так важливо при купівлі бронежилета знати, як правильно визначити його призначення, і як перевірити клас захисту бронеплит.
Особливості обладнання
Всі бронежилети виробляються за певними стандартами. В Україні це стандарт ДСТУ 8782:2018. Також на теренах нашої країни часто зустрічаються вироби, виготовлені по стандартах, прийнятих в США - NIJ 0101.04 / NIJ 0101.06. Класифікація бронеплит за українськими і міжнародними стандартами дещо відрізняється. В Україні виробам присвоюється 6 рівнів захисту, тоді як в США - лише 5.
Всі бронежилети поділяють на:
жорсткі - клас В;
напівжорсткі - клас Б;
м'які - клас А.
М'які бронежилети виготовляють з жорстких поліефірних та поліпропіленових волокон. Вони формують доволі жорстку, пластичну тканину, яка може зупинити кулю, випущену з пістолету, чи удар холодною зброєю. Найчастіше такі бронежилети використовують поліцейські, особисті охоронці і відомі люди. Таки вироби досить тонкі і легкі, їх можна носити під одягом і з'являтися в людних місцях.
Напівжорсткі бронежилети - це комбіновані вироби, виготовлені з жорстких, міцних плит і м'яких з'єднувальних елементів. Класичним прикладом бронежилетів цього класу вважається стандартний армійський жилет, який видають українським військовим.
Бронежилет класу В складається з грубих, тяжких бронепластин з керамічними (Al2O3, SiC, B4C) або сталевими плитоносками (Armox, Ramor, Swebor).
Матеріал виготовлення
Матеріал і клас його захисту - це основний елемент, що впливає на вартість бронеплит.
Керамічні бронепластини виготовляють з волокон параармованого матеріалу з керамічною плитою попереду або з суцільних металевих плит. Керамічні пластини мають меншу вагу і товщину, і при цьому забезпечують трохи меншу віддачу при потраплянні набою. Також безперечним плюсом кераміки вважається те, що вони забезпечують найвищий, 6-й клас захисту.
Головні мінуси таких плит:
мала кількість модифікацій;
складний спосіб виробництва;
доволі висока ціна.
Сталеві бронеплити виготовляють зі спеціальної пластичної сталі зі збільшеною кількістю кремнію і азоту. Для бойової броні найчастіше використовують метал Armox 500/600T, який відповідає 3 класу захисту. Це значить, що вони захищають від звичайних куль, без розривної серцевини. Таке обладнання – хороший захист від більшості видів автоматичної зброї.
Менш ефективними є плитоноски з промислової сталі. Вони більш товсті і тяжкі, але забезпечують відносно слабкий рівень захисту.
Як вибрати відповідні бронеплити для оптимального захисту вояка? Відмінним варіантом для воїнів 2-3 лінії захисту може стати керамічна або сталева бронепластина 3-4 рівня. А от на передовій краще обирати пластини 5-6 рівня. При цьому, не слід забувати про те, що чим важча і масивніша пластина, тим тяжче з нею пересуватися. Також масивна плита при ударі може зламати ребра та спричинити значні ушкодження внутрішніх органів.
Де купити
В інтернет-магазині Pipl можна придбати всі видибронеплит, виготовленими за стандартами 8782:2018 та NIJ 0101.04 / NIJ 0101.06
Ми працюємо заради перемоги, тож всі необхідні товари для ТРО і ЗСУ ми продаємо зі значними знижками.