
Вибір хостингу: на що звертати увагу

Вибрати хостинг може виявитися не таким простим завданням, як здається. Особливо для тих людей, які лише починають працювати в інтернеті та займаються своїм першим сайтом. Тому розглянемо, що варто звертати увагу під час виборів.
Тип хостингу
Існує кілька типів хостингів, які найкраще підходять для різних типів сайтів. Якщо позначати їх у кількох словах, то список буде виглядати так:
- Віртуальний хостинг. Підійде для невеликих, невибагливих сайтів. Має обмежені можливості з налаштувань та функціоналу.
- Віртуальний виділений сервер. Більше можливостей щодо вибору програмного забезпечення та його налаштування, ніж у попередньому варіанті. Основні особливості залежатимуть від обраного тарифного плану.
- Виділений фізичний сервер Можна самому встановлювати будь-яке програмне забезпечення. Дуже гнучкі можливості налаштувати все під себе. Чудове рішення для сайтів з великою відвідуваністю та для інтернет-магазинів.
- Хмарний хостинг. Ціла система серверів, які об'єднані разом. Завдяки цьому, сайт працюватиме навіть якщо один із серверів повністю вийде з ладу. Має підвищену продуктивність.
- Розміщення власного обладнання у дата-центрі провайдера. Надає користувачам максимальні можливості, але є найбільш витратним. Найкраще підійде для великих проектів.
Платити чи не платити за хостинг?
Можна знайти чимало безплатних пропозицій. Але чи варто скористатися таким варіантом? Це залежить від вашого веб-сайту. Безкоштовний хостинг – нормальне рішення виключно для маленьких проектів, які не будуть використовуватися великою кількістю людей. Це може бути хорошим рішенням для сайтів-візиток чи домашніх сторінок. Але щось серйозніше там розміщувати не варто, оскільки робота таких серверів може бути досить нестабільною. А якщо сайт постійно працюватиме зі збоями, яким би він не був цікавим, потрібним і якісним, відвідувачі все одно користуватимуться чимось стабільним. Точнісінько слід відмовитися від ідеї використовувати безкоштовний хостинг, якщо ви збираєтеся запускати інтернет-магазин.
З інших недоліків безплатного варіанту можна виділити відсутність важливих інструментів, таких як Perl, MySQL, PHP, база даних, пошта тощо. Крім цього, якщо ви втратите дані через збої у роботі, ви не зможете пред'явити хостингу жодних претензій та не отримаєте жодної компенсації.
Нюанси, на які обов'язково слід звернути увагу
Щоб зробити правильний вибір, потрібно звернути увагу на такі речі, як:
- Об'єм дискового простору.
- Набір технічних функцій та інструментів.
- Рівень технічної підтримки.
- Співвідношення ціни та якості хостинг-послуги.
Варто врахувати, що справді вигідний хостинг – це не той, який пропонує послуги за найнижчою ціною на ринку, а той, який має оптимальне відношення ціни та рівня обслуговування.
Щоб вибирати було простіше, варто врахувати, що чимало провайдерів пропонують клієнтам безплатний тестовий період або гарантують повернення коштів за невикористаний період. Зазвичай безплатний період триває лише кілька днів, але цього часу достатньо, щоб зрозуміти, чи підійде вам такий хостинг чи ні.
Так що ж краще вибрати?
Все залежить від ваших потреб для досвіду. Ви щойно придбали домен та хочете самостійно розібратися, як все працює на тестовому варіанті сайту? Вибирайте безплатний варіант. Все більше серйозно, але ваша аудиторія все ще невелика, а контенту небагато? Вибирайте віртуальний хостинг. Або в якості альтернативи спробуйте хмарний хостинг. Та подивіться, якій з них краще буде підходити. Якщо вам потрібно керувати специфічним сайтом, який потребує особливих налаштувань, оберіть VPS-хостинг. Колокацію слід обирати в тому випадку, коли ви збираєтесь працювати над серйозним сайтом, який потребує багато ресурсів.