Шановний відвідуваче! Якщо ти потрапив на сторінку kava-map.com, то напевно полюбляєш каву так, як полюбляємо її ми. kava-map.com – знає про каву все, і навіть, трошки більше! Отже, ми хочемо розповісти тобі деякі цікавинки, пов’язані із історією кави.

Цікавинка 1

Перша згадка про каву в Італії належить до 1615 року, а вже у 1720 році в місті Венеція на площі Св. Марка відкрилася перша кав'ярня, яка зараз відома на весь світ, як кафе «Флоріан». Тоді випити каву та обговорити новини там збиралися Казанова, Рубінштейн, Лист та Байрон.

Цікавинка 2

Перша кав'ярня у Відні була відкрита поляком Кольжіцкім. Він був справжнім фанатом кави і зміг врятувати не один мішок кавових зерен, коли покидаючі місто, його підпалили турки. Саме завдяки туркам австрійці вже в 1683 році дізналися, як можна по-справжньому підбадьоритися незрівнянним смаком та ароматом кави.

Цікавинка 3

Перша кав'ярня в Парижі відкрилася в 1689 році і мала назву Procope на честь її засновника. Її засновником і власником був торговець лимонадом Франсуа Прокоп (Francois Procope). Знаходилась вона навпроти театру, отже основними її відвідувачами були представники богеми - артисти і художники.

Цікавинка 4

У 1675 році британський монарх Карл II закрив усі «кавахаузи» в Англії, тому що вважав, що там збиралися громадяни, які були налаштовані проти нього. Прикладу короля неодноразово дотримувалися і інші світові монархи.

Цікавинка 5

Кава «Американо» з'явилася протягом Другої Світової Війни. Американські солдати не здатні були ласувати європейську міцну каву і завжди просили розбавити її водою. Ось в такий цікавий спосіб виникла нині всесвітньо відома кава.

Цікавинка 6

У минулі сторіччя турецькі женихи під час весілля давали обіцянку, що їхні дружини будуть забезпечені кавою в будь-який спосіб. Невиконання цієї обіцянки могло послужити причиною розлучення.

Цікавинка 7

Слово «капучіно» - це результат кількох змішень мов і належить воно до монахів-капуцинів. Сapuccio – походить від слова «капот» - елементу одягу ченця. Перша документально зафіксована згадка терміну «капучіно» стосовно кави належить до книги про Сан-Франциско, що вийшла у 1948 році. Але в чому ж зв'язок кави і ченців спитаєте ви? А ми вам відповімо, що кава темна, як одяг ченця, а збиті вершки нагадують колір його волосся.

Цікавинка 8

Винаходом розчинної кави світ забов’язаний бельгійцю на ім’я Джордж Вашингтон. Сталося це у 1906 році.

Сподіваємося, що розповіли тобі щось нове та цікаве про історію кави. Заходь на наш сайт kava-map.com, щоб завжди бути в курсі усіх цікавинок, пов’язаних із нашим улюбленим бадьорим напоєм.