Одним з головних правил, які повторюють експерти з кібербезпеки, є встановлення мобільних додатків лише з перевірених джерел, проте за якими ознаками можна виявити дійсно шкідливе програмне забезпечення та чим воно реально може нашкодити користувачу?

Нестабільна робота смартфона

Кількість мобільних додатків у сучасних смартфонах постійно зростає, а буквально весь бізнес протягом останніх років опанував нову для себе форму взаємодії з клієнтами. Показовою у цьому плані стала індустрія азартних розваг, яка повністю зосередилася на мобільних пристроях, а все більше гравців обирають грати в ігрові автомати 777 саме з мобільних пристроїв, то практично кожне онлайн казино має свій власний мобільних додаток.

Збільшення загальної кількості додатків не могло не позначитися на їх якості, але, крім того, що такі програми можуть працювати з помилками, вони також можуть впливати і на роботу смартфона. Це стане зрозуміло з кількох основних ознак:

  • Зниження продуктивності;
  • Швидке розрядження батареї;
  • Спливаючі вікна або реклама;
  • Трафік мобільних даних.

Все це може сигналізувати про те, що сумнівні додатки навіть у режимі спокою запускають небажані процеси у системі.

Превентивні заходи

Для того, щоб убезпечити себе від контакту з підозрілими додатками, необхідно завжди звертати увагу на їх розробників, навіть якщо вони завантажуються з офіційних магазинів AppStore та Play Market. Це допоможе у тих випадках, коли мобільні додатки (найчастіше - повʼязані з фінансами) дублюються шахраями, сподіваючись на неуважних користувачів.

Ще менше довіри зазвичай до додатків, які встановлюються зі сторонніх джерел, що особливо актуально для власників Android. За такого сценарію не зайвим буде мати в телефоні антивірусні програми та підтримувати актуальну версію програмного забезпечення. Також бажано підтримувати порядок у системі - видаляти ті додатки, що втратили свою актуальність або ж не викликають довіри.

Підозрілим може вважатися той мобільний додаток, який під час першого запуску просить занадто багато дозволів, які, здавалося б, жодним чином не впливають на його роботу - до камери, контактів, галереї чи мікрофона. За можливості дозволи необхідно максимально обмежити, а ще краще - знайти надійнішу альтернативу.