Самостійно очистити басейн з великою площею важко і довго, тому варто купити робот-пилосос. Робот-пилосос – спеціальний автоматизований пристрій із безліччю ізольованих механізмів. Жорсткі щітки і спеціальні валики добре очищають стінки і чашу басейну і завдяки спеціальній формі самостійно переміщається та прибирає бруд навіть у важкодоступних місцях. У цій статті ви дізнаєтеся про різноманітність роботів-пилососів для басейнів та правила їх вибору.
Роботи пилососи: різновиди
Усього роботи пилососи для басейну існують 3 типів: ручні гідравлічні, ручні акумуляторні та роботизовані.
Ручні гідравлічні являють собою щітку з довгою знімною штангою або просто ручкою. Пристрій оснащений соплом для збирання сміття та патрубком для підключення шланги. До основних переваг можна віднести мінімальну вартість, можливість очистити бруд у важких місцях, невеликі розміри та вагу. Чистити басейн із застосуванням такого пилососа складно, оскільки потрібна ручна сила.
Ручні акумуляторні – зручні пристрої з компактним розміром, які не залежать від джерел електроенергії, у конструкції присутній спеціальний фільтр або ємність для збору бруду.
Роботизовані пилососи — пристрої, які оснащені гідроприводом або електроприводом. Вони самостійно очищають басейни без людини. Вони оснащені алгоритмами, які дозволяють долати перешкоди, мають високу продуктивність, здатні чистити навіть воду від сміття.
Найчастіше застосовуються роботизовані пилососи, оскільки це найкращий варіант очищення басейнів.
Правила вибору
Перед тим, як купити робот-пилосос, зверніть увагу на деякі фактори.
- вид пилососу: це може бути ручний гідравлічний, ручний акумуляторний або роботизований пристрій;
- продуктивність: продуктивність пилососа вибирається відповідно до об'єму басейну;
- тип живлення: пилососи бувають як дротяними, так і бездротовими, найбільш зручним варіантом є бездротові пристрої;
- щітки: існує безліч видів щіток і вони вибираються в залежності від внутрішнього оздоблення басейну;
- категорія пилососу: пилососи діляться на три категорії: ті, які очищають тільки дно, пристрої, які здатні очищати дно і стіни, а також пилососи, які очищають дно, стіни та ватерлінію;
- режими роботи та тип управління;
- фільтри: фільтри використовуються для збирання бруду, вони можуть бути у вигляді металевого кошика, знімного картриджа та багаторазового мішка.
Також зверніть увагу на наявність аксесуарів у комплекті для комфортного використання.