Війна — це вкрай стресовий і травматичний досвід, який може мати деструктивний вплив на емоційний стан дитини. Тому, щоб не допустити психологічних травм, важлива грамотна підтримка підростаючого покоління.
Сьогодні кожна українська дитина знайома зі звуком повітряної тривоги й здатна тонко відчувати страх батьків. Але це не означає, що дитинство у вашого сина чи доньки втрачено. Спеціальні психологічні ігри для дітей під час війни допоможуть уникнути несприятливого впливу стресових ситуацій, розвинути вольові якості, поліпшити концентрацію та розумову активність.
На сайті міжнародного благодійного фонду Biloruska Foundation практична психологиня та казкотерапевтка Владислава Курінна наводить ТОП 5 ігрових вправ, які дадуть змогу вберегти дитинство ваших чад навіть перебуваючи в бомбосховищі.
Як допомогти дитині впоратися з жахами війни
Ось кілька способів, якими можна допомогти дитині в такій ситуації:
-
Будьте доступні. Дитина може відчувати страх, тривогу і занепокоєння, тому важливо зберігати відкритість і готовність вислухати її. Запитайте, що вона відчуває, і постарайтеся зрозуміти її точку зору.
-
Спробуйте зберегти нормальний режим дня і переконайтеся, що дитина отримує достатньо сну, харчування та фізичної активності. Це допоможе знизити рівень стресу і поліпшити настрій.
-
Розкажіть дитині правду про те, що відбувається, але в термінах, які відповідають її віку та рівню розуміння. Намагайтеся не перебільшувати або давати неправдиву інформацію, але й не приховуйте факти.
-
Давайте дитині висловити свої почуття та емоції. Не соромтеся показати свою підтримку і розуміння.
Підтримка дитини під час війни важлива, тому що допомагає їй зберегти почуття безпеки та стабільності.
Чому потрібно грати з дітьми під час війни
В ігровій формі можна навчити дитину виробляти стратегії управління страхами та ухвалювати рішення в стресових ситуаціях, що стане корисними навичками в дорослому житті. В умовах воєнного часу ігри з дітьми стають не тільки розвагою, а й засобом трансляції реальності у форматі, зрозумілому і прийнятному для дітей.
Замість неспокійних переживань і страху дитина може зануритися в ігровий світ. Пластична дитяча психіка краще засвоює інформацію, коли вона цікава і приємна, а сміх і радість допомагають знизити рівень стресу.