В останні роки високі грядки користуються все більшою популярністю в українських городників та дачників. І це зовсім не дивно, оскільки металеві грядки дуже зручні, а також допомагають забезпечити набагато більшу врожайність. Цього вдається досягти завдяки тому, що ґрунт у таких грядках прогрівається набагато швидше, ніж у звичайних. Це забезпечується особливостями каркасної конструкції.
Переваги високих грядок
Як уже говорилося, основною перевагою є їхня висока врожайність при значно менших витратах праці, у порівнянні з більш традиційними способами вирощування сільськогосподарських культур. Але це не єдина перевага. Також варто виділити:
- Створити високу грядку можна буквально у будь-якому місці, яке має достатню кількість світла для вирощування рослин. Наприклад, на глиняному ґрунті або навіть на кам'янистому.
- Зовнішній вигляд таких грядок набагато привабливіший. На них приємно дивитись. І навіть згодом вони не втрачають форму.
- Доглядати доріжки між грядками набагато простіше. Якщо це трава – її можна легко скосити тримачем. Також доріжки можна просто засипати щебенем. Це буде і красиво, і практично.
- Значно менше зусиль потрібно буде приділяти прополюванню. Адже площа землі, яка цього потребує суттєво скоротиться.
- Щоб доглядати таку грядку не потрібно постійно нахилятися. Це добре позначиться на стані вашої спини, а також на рівні втоми після часу, проведеного на городі.
- Є можливість для кожної грядки вибрати індивідуальну суміш ґрунту. Таким чином, можна створити найкращі умови для рослин з різними потребами.
Попри величезну кількість переваг, щоб вирощування рослин було дійсно ефективним, слід враховувати особливості високих грядок. Наприклад те, що вони не дуже добре підходять для рослин, які віддають перевагу більш холодним температурам. Саме тому, вирощування таких культур, як часник, може виявитися не надто ефективним.
Матеріал для грядок
Найбільш поширеними матеріалами для грядок є дерево, метал та пластик. Але також трапляються плетені, солом'яні, кам'яні, цегляні, бетонні грядки. Є навіть варіанти, виготовлені з пляшок, шиферу або габіонів.
- Використання дерева – класичне рішення, яке насамперед обирають за його естетичну привабливість. При цьому таке рішення часто виявляється не дуже довговічним і досить дорогим.
- В той самий час грядки із пластику на городах зустрічаються набагато рідше. Попри довговічність та зручність у використанні, вони не користуються великою любов'ю у дачників. Звичайно, для грядок застосовують спеціальний екологічний пластик, оскільки в іншому випадку, овочі, вирощені в них не можна буде вживати в їжу, але все одно від цього втрачається відчуття затишку.
- Металеві грядки можна назвати ідеальним рішенням, оскільки вони одночасно й довговічні, й не надто дорогі, й мають привабливий вигляд. Адже сучасні технології дозволяють зробити їхній дизайн практично будь-яким.