Основні вимоги до комерційних автівок - надійність, економічність та достатня вантажність. Адже “залізний кінь” має працювати на бізнес, а не навпаки.
Цим критеріям на 100% відповідає автопарк від концерну Fiat. Недарма у 2020 році машини італійської марки стали найбільш продаваними комерційними авто в Україні. Автоексперти компанії Fiat Professional розповіли, як вибрати надійного та невибагливого помічника на колесах.
Вантажність та пасажиромісткість
Найкращий показник вантажності у своєму класі має Fiat Doblo Cargo: в багажному відсіку транспортують до 1005 кг. Вантажівка Фіат Дукато з платформою взагалі здатна витримати до 2 тонн ваги.
Що примітно, багато автомашин італійського виробника придатні для змішаних перевезень: разом з чималим вантажем у пасажирському відсіку можуть пересуватися до 5 осіб.
Тож майбутній власник обирає оптимальну комбінацію з критеріїв вантажності та пасажиромісткості, щоб розсадити всіх потенційних пасажирів та захопити вантаж.
Надійність
Уявімо ситуацію, коли ваше авто не завелося зранку. Водій може скористатися таксі, дістатися до роботи на метро чи автобусі, а вже потім вирішувати питання діагностики та ремонту. Та якщо те саме станеться з робочим автомобілем, є ризик зазнати збитків - прострочення контрактів, невчасна доставка, псування харчів, запізнення працівників тощо.
Безперечно, надійними є нові авто. За словами італійського виробника Fiat, перші кілька років власник взагалі не зазиратиме під капот, витрачаючи кошти лише на планове ТО та пальне. Тож переваги купівлі нового транспорту, а не б/в очевидні.
Розуміємо, що дістати суму у більш ніж 10 тисяч доларів на покупку транспорту бізнесові важко, та й не потрібно цього робити, адже є вигідні програми автокредитування. В Україні така зараз діє на фургон Fiat Ducato: є можливість отримати пільгову ставку під 0,01% від банку.
Це мегазручно, бо на базі Ducato є багато авто під різні задачі: від вантажно-пасажирського на 7 місць до вантажівки з платформою-самоскидом.
Порівнюємо витратність палива
Цей критерій не менш важливий, бо регулярних трат на заправці не оминути.
“Фіати” оснащені економічними та ощадливими моторами. Наприклад, дволітровий мультиджет II 135 к.с. на Doblo споживає 5,6 л на 100 км, а мотор 1.3 із 75 конячками - близько 5 л.
Це ідеально для міських маршрутів. Більше за всіх показниками тішить компактвен Fiorino, в якому витратність 3,9 літра на 100 км. Для ще більшої економії обирають біопаливні мотори типу бензин/метан.
Вартість володіння автомобілем: про що йдеться?
Сюди відносять вартість обслуговування транспорту на СТО, а також ціни на запасні частини та витратні матеріали, автоцивілку.
Оскільки підприємці вміють рахувати гроші, то ще й враховують на майбутнє вартість обраної автівки на вторинному ринку: бажано, щоб “робоча конячка” не дуже втрачала в ціні.