Суперечки навколо ефективності ЗНО ведуться з дня введення державних іспитів. Але в найближчому майбутньому ситуація не зміниться: іспити будуть, а значить, треба починати до них готуватися заздалегідь.
Якщо говорити в загальному, то існує три способи підготовки до екзаменаційних випробувань: самостійна робота, онлайнові курси підготовки до ЗНО або очні заняття.
Перший варіант практично ніколи не розглядається серйозно — дуже мало дітей здатні самостійно організовувати свої заняття, опрацьовувати прогалини в знаннях. А ось дистанційні курси підготовки до екзаменів сьогодні дуже затребувані.
Онлайн репетитор: можливості та перспективи
Переваг дистанційного навчання на naurok.ua маса:
- учень займається вдома, в комфортній обстановці. Йому не доводиться витрачати час на дорогу до вчителя;
- звичайно курси підготовки через Інтернет стоять помітно дешевше очних занять;
- онлайн-уроки для деяких дітей — єдина можливість отримати допомогу при опрацюванні проблемних тем. Наприклад, у невеликих населених пунктах дуже складно (а часто й неможливо) знайти репетитора для очної підготовки;
- дистанційні курси припускають можливість побудови гнучкого навчального графіка. Зазвичай мова йде про записи уроків, які учень може переглянути в будь-який час. Коли щось незрозуміло, можна поставити відео на паузу або перемотати, щоб переглянути складне місце ще раз.
Недоліків у онлайн-навчання небагато, але вони істотні. В тому контексті, коли навчання ведеться не формально, а націлене на результат, ефективність онлайн-уроків часто виявляється недостатньою. У всякому разі, якщо порівнювати з очними заняттями.
Заняття у форматі онлайн припускають необхідність високих навичок самоорганізації у дитини — учень повинен самостійно сідати за уроки, виконувати всі завдання, причому контроль з боку шкіл з дистанційного навчання зазвичай мінімальний (перевірка завдань і зворотний зв'язок за ним), і то він здійснюється не завжди.
Ще один нюанс: недостатньо щільний контакт учня з учителем. Так, коли щось залишилося незрозумілим на уроці, можна перемотати відеоматеріал назад і переглянути його заново. Але що робити, якщо і після двох, трьох переглядів ясності не додалося? При особистому спілкуванні вчитель легко з'ясує, що проблема криється в незнанні певної суміжній теми та дасть пояснення. У випадку з курсами, які проводяться через екран комп'ютера, індивідуальний підхід виключений.
Якщо робити підсумки вищесказаного, можемо відзначити: курси з підготовки до іспитів через Інтернет на naurok.ua стануть хорошим варіантом у випадку, якщо дитина сама прагне до знань і володіє високими навичками самоорганізації, готовий займатися самостійно. Це кращий вихід з положення, якщо учень живе в маленькому населеному пункті, і інших варіантів в принципі немає. Або якщо від учня не потрібні високі результати на іспиті, а батьки прагнуть заощадити грошей. У всіх інших випадках варто вибирати очні курси з підготовки до єдиних випускних іспитів.