При косоокості залежно від причин розвитку захворювання і тяжкості його перебігу, лікар призначить відповідне лікування. Його проводять як в умовах стаціонару (якщо косоокість супроводжується іншими патологіями очей), так і в домашніх умовах, докладніше ви можете дізнатися на сайті zir.clinic.

Починати лікування патології необхідно якомога раніше, тому що дитина через відхилення в сторону очей з часом починає бачити все гірше і гірше. При легкій формі косоокості можна спробувати усунути проблему за допомогою консервативної терапії.

Для виправлення траєкторії погляду в деяких випадках досить підсилити навантаження на потерпіле око. З цією метою тимчасово закривають здорове око спеціальною заслінкою (окклюдером), щоб малюк почав активніше користуватися косим оком. При двосторонньому страбізмі заклеюються обидва ока по черзі. Якщо у вашої дитини діагностували косоокість, як можете скоріше зверніться до офтальмолога, детальніше про послуги шукайте на нашому сайті.

Суть методу оклюзії - змусити працювати вражене око

З цією ж метою можуть бути призначені і спеціальні очні краплі. Такі препарати при закапуванні погіршують зір в здоровому оці, і вражений починає посилено працювати. Але в більшості випадків такого лікування недостатньо, тому потрібно поєднувати його з іншими методами. Інколи причиною захворювання є:

  • далекозорість;
  • короткозорість;
  • астигматизм.

У таких випадках необхідно носіння спеціальних окулярів. При правильному їх підборі можна буде повністю вирішити проблему.

Лікарські засоби

У комплексній терапії косоокості фахівці часто використовують ліки на основі чорниці з вітамінами і мінералами. Крім того, потрібні ноотропні засоби, які живлять і активізують клітини головного мозку. Призначати такі медикаменти повинен невролог. Існує кілька методів апаратного лікування, які підбирають в індивідуальному порядку. Терапію проводять курсами по 5-10 процедур. Щоб закріпити позитивний ефект, варто провести повторний курс лікування через кілька місяців. Така терапія підходить навіть для самих маленьких пацієнтів.

Амбліокор використовується для корекції синдрому ледачого ока, сприяє розвитку бінокулярного зору. Рекомендується дітям від чотирьох років. Під час сеансу малюк переглядає відео на екрані, одночасно з цим спеціальні датчики фіксують інформацію про роботу очей і енцефалограму мозку.