Ця малотравматична операція дозволяє вирішити проблему закупорки судин і артерій. Атеросклероз - стан небезпечний, здатний викликати важкі захворювання. Стентування ж дозволяє розкрити повністю закупорені і розширити уражені судини за допомогою спеціального уколу (проколу), при цьому розрізи не будуть потрібні.

Як проходить дана процедура

Стентування - це підбиття спеціальної конструкції (стента) до ураженої атеросклерозом (повністю перекритої) ділянки артерії. Відбувається це через укол, процедура контролюється рентгеном. Потрапивши до потрібної ділянки, складений компактно стент розкривається за допомогою роздування спеціального балона. В результаті артерія розкривається, кровообіг відновлюється. За часом операція може займати від п'ятнадцяти хвилин до двох годин. Процедура відбувається під місцевим наркозом, пацієнт залишається при свідомості. Якщо хворий приймає кроворозріджуючі препарати, підвищується ризик виникнення кровотеч; про це необхідно повідомити лікаря до процедури. Бажано принести весь перелік прийнятих ліків, щоб фахівець міг скласти повну картину і приймати рішення про призначення препаратів після операції. Варто враховувати можливість призначення дорогих препаратів, таких як Плавікс, ціна якого досить висока.

Що чекає пацієнтів після операції

Зазвичай протягом доби після стентування за пацієнтами наглядають. Вранці, на прийомі, фахівець розповість про те, які ліки потрібно пити і яких правил дотримуватися надалі:

  • Щоб уникнути подальшої закупорки судини з встановленим стентом, необхідний прийом сучасних антикоагулянтів. Найчастіше призначається Плавікс, через його високу ефективність, ціна на який залежить від вмісту упаковки (кількості таблеток і дозування діючої речовини). Все про цей препарат і про те, як заощадити при його купівлі ви знайдете тут - http://plavix.com.ua/ у статті: «Таблетки Плавікс (Plavix) за ціною 385 гривень * за 28 таблеток 75 мг клопідогрелю». Також не виключене призначення його аналогів.
  • Спеціаліст порекомендує дотримуватися питного режиму.
  • Добу після операції від навантажень доведеться утриматися, але надалі будуть потрібні заняття лікувальними вправами.
  • Запропонує лікар і дієту, яка допоможе уникнути ускладнень надалі.

Говорячи про переваги процедури, то вона є досить дієвим способом уникнути таких важких наслідків атеросклерозу, як ішемічна хвороба, стенокардія, інфаркт міокарда. Також ці небезпечні для життя стани можна вилікувати за допомогою своєчасної установки стенту. Процедура відрізняється від прямих хірургічних втручань низькою травматичністю, а також тим, що рідко викликає ускладнення.