
Известные писатели Капрановы предложили переименовать улицы Очакова
Братья Капрановы предлагают переименовать улицы в Очакове, вернув им историческую справедливость.
Об этом Дмитрий и Виталий Капрановы сообщили на на своей странице в соцсети.
Капрановы написали открытое письмо в очаковский горсовет, где рассказали об известных личностях Очакова, в честь которых предлагают назвать улицы города.
Предлагаем вниманию читателей текст письма:
"До Очаківської міськради. Відкритий лист.
Шановні земляки! Ми розуміємо всю складність очаківської ситуації, але переназивати вулиці все одно доведеться. Тому вважаємо за потрібне скористатися цим, щоб прославити Очаків. Давайте не будемо робити в ньому тисячну вулицю Хмельницького чи Грушевського. В історії Очакова є десятки постатей, які заслуговують на увічнення пам'яті.
Перш за все, Вітовт, який збудував фортецю Дашів.
Потім - сам Дашів, який був попередником Очакова.
Перша згадка про Очаків-Дашів пов'язана з запорізькими козаками, які взяли його. Керував ними представник славного роду Глинських-Мамаїв Богдан Глинський, який заслужив на те, щоб його іменем назвали вулицю.
Кримськотатарський хан Менглі Герей заснував Очаків на місці спаленого Дашева і має бути увічнений у назві вулиці.
Очаків колись був столицею, давайте згадаємо про це.
Перш за все він був столицею Єдисанської орди - земель від Дністра до Дніпра, заселених ногайськими татарами, які підпорядковувалися Кримському ханству.
Крім того Очаків був столицею чумацтва, до нас ішли валки з усієї України, а чумацький шлях Львів-Очаків був головною товарною артерією.
Семен Палій та Іван Сірко брали Очаків, тож вулиці мають нагадувати про них і сьогодні.
Сидір Білий та Захар Чепіга керували чорноморськими козаками, які відзначилися при штурмі Очакова.
Максим Залізняк 10 років був рибалкою в Очакові, а потім очолив війну за незалежність.
Гаврило Сусідко (Судковський) був очаківським священиком, краєзнавцем, автором унікального опису міста столітньої давнини. Сина його ми увічнили, давайте увічнимо батька.
Отже ми сподіваємося, що замість вулиць 50-річчя Жовтня, Леніна, Бєбєля, 60-років СССР, Чіжикова, Червоних партизанів, Пролетарської та інших у нашому місті з'являться вулиці Вітовта, Дашівська, Глинського, Герая, Єдисанська, Палія, Сірка, Білого, Чепіги, Залізняка, Сусідка, а також Чумацький шлях, і діти нашого міста зможуть розповісти про видатних людей, чиї імена пов'язані з історією міста", - написали Капрановы.
Пока информации, поддержат ли вопрос депутаты, от городского совета не поступало.