Популярність вивчення іноземних мов зростає у світі з кожним роком. Школярі, студенти, службовці та навіть пенсіонери не шкодують часу та сил на опанування таких поширених мов як англійська та німецька, або ж екзотичних на кшталт китайської ба навіть суахілі. Чим же зумовлений цей шалений попит та жага до знань?
Як пояснюють дослідники, перш за все стимулом до навчання іноземної мови може стати кар’єрне зростання працівника та співпраця з міжнародними компаніями. Студенти мріють навчатись і стажуватись за кордоном. І навіть люди похилого віку сідають за підручники, щоб подорожувати та відпочивати за кордоном з більшим комфортом або ж читати улюблених іноземних авторів у оригіналі. Висновок, що роблять дослідники, очевидний – у сучасному світі без знання хоча б однієї іноземної мови просуватися кар’єрними сходинками та почуватися комфортно у щодалі більш глобалізованому світі все складніше.

Не секрет, що лідером попиту серед інших іноземних є вивчення англійської мови. Володіння нею відкриває широкий шлях до здобуття освіти у найбільш престижних вищих навчальних закладах світу. З огляду на це підручник англійська мова повинен стати справжньою настільною книгою сучасного школяра. Сучасна система освіти все більше уваги приділяє вивченню англійської. Проте вивчення іноземної не повинне обмежуватись лише навчальним закладом. І тому важливим завданням для викладача є з дитинства виховувати в учня не лише старанність та наполегливість, а й допитливість і жагу до отримання нових знань.
Незважаючи на те, що значним попитом у сучасному світі користується знання німецької мови, кількість учнів, що вивчають її, зростає недостатньо. Отже, якщо школяр із заздрісною цікавістю гортає підручник німецька мова, можна бути впевненим, що в майбутньому у професійному плані він буде більш конкурентоспроможний серед своїх однолітків.

Починати опановувати іноземну мову рекомендується змалку, адже специфічну вимову невідомих звуків досить складно відтворити вже дорослій людині. Перш за все активний словниковий запас школяра повинен бути наповнений поширеною лексикою мови, що вивчається. Навчальний матеріал Карпюк багато уваги приділяє комунікативним завданням. Таким чином учень вчиться як розуміти друковані тексти іноземної мови, так і спілкуватися нею. Уроки повинні включати як читання вголос, так і письмову практику, без якої неможливе якісне оволодіння граматикою. Системне виконання таких умов є запорукою успішної роботи та високих досягнень у вивченні будь-якої іноземної мови.