Сьогодні Київський і Московський патріархати сядуть за стіл переговорів

Сьогодні планується проведення першої зустрічі робочих груп з підготовки до діалогу між Українською православною церквою та Українською православною церквою Київського патріархату, що відбувається з метою відновлення єдності українського православ'я.

Як повідомив сайту УНІАН-релігії прес-секретар предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій КОВАЛЕНКО, перша зустріч визначить коло питань, що будуть обговорюватись на наступних нарадах. Разом з тим, він припустив, що результатом сьогоднішньої зустрічі робочих груп може стати спільна заява.

«Кожен з учасників робочої групи буде мати можливість висловити думки. Будуть розглядатися певні наробки. Можливо, між нами існує більше спільного, ніж декому здається. Існує багато питань, в яких православні християни різних конфесій можуть працювати на благо людей. Це і питання викладання релігійних дисциплін у школах і вищих навчальних закладах. Це проблеми пастирської опіки над військом, над ув`язненними. Поступово ця співпраця покаже шляхи до відновлення єдності українського православ'я», - зазначив прес-секретар предстоятеля УПЦ.

За його словами, на першій зустрічі з робочою групою Київського патріархату в УПЦ очікують «побачити православних віруючих людей, які бажають блага Церкви, а не політичних діячів».

Водночас Г.КОВАЛЕНКО звернув увагу, що на швидкі результати діалогу в УПЦ не очікують. Але «початок діалогу, це вже результат», - сказав прес-секретар предстоятеля УПЦ.

У свою чергу, глава інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП єпископ ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ) відзначив, що в УПЦ КП сподіваються, що підготовчі зустрічі будуть сприяти зближенню православних віруючих різних юрисдикцій, а також «подоланню ворожнечі між віруючими Московського та Київського патріархату, яка нажаль зараз існує».

«Щоб люди, які сповідують одну православну віру починали вчитися бачити один в одному не ворогів, а все таки братів і сестер. Нехай таких, що в чомусь не є однодумцями, але сповідують одну православну віру», - підкреслив владика ЄВСТРАТІЙ.

Разом з тим, він навів приклад діалогу між РПЦ МП і Російською православною церквою за кордоном, що перебували у відносинах, схожих на ті, які існують нині між УПЦ та УПЦ КП.

«Цей діалог тривав понад 7 років – від того часу, як він був започаткований, до того часу, як були підписані документи про єдність РПЦ і РПЦЗ. Поспішати не потрібно. Краще працювати ґрунтовно, з баченням певної перспективи. Але з іншого боку, необхідність діалогу не тільки назріла, але й перезріла. Церква перебуває у розділеному стані вже майже 20 років, і всі усвідомлюють, що цей стан є ненормальним. У нас вже є згода з УПЦ МП у тому, що цей стан не нормальний і його треба долати», - зазначив єпископ ЄВСТРАТІЙ.

Коментуючи скептичні оцінки щодо перспективи зазначеного діалогу, глава інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП нагадав, що це поки що не сам діалог, а підготовка до нього, «бо питання, які існують між УПЦ і УПЦ КП, дуже складні».

Як повідомляв УНІАН, 9 вересня Священний Синод УПЦ МП під головуванням Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА (САБОДАНА) у Свято-Успенській Почаївській Лаврі ухвалив рішення створити робочу групу, на яку було покладено відповідальність за підготовку до діалогу з представниками УПЦ КП.

Тоді ж було створено робочу групу, на яку Синод поклав відповідальність за підготовку до діалогу. Головою групи призначено архієпископа Білоцерківського і Богуславського МИТРОФАНА, керуючого справами УПЦ. До групи також включені архієпископ АНТОНІЙ, архімандрит КИРИЛ (ГОВОРУН), протоієрей Микола ДАНИЛЕВИЧ, протоієрей Петро ЗУЄВ та помічник Ректора КДА і С Володимир БУРЕГА.

14 вересня Синод УПЦ КП прийняв рішення про утворення робочої групи, на яку поклав відповідальність за підготовку діалогу з УПЦ МП.

Робочу групу УПЦ КП очолив ректор Київської православної богословської академії митрополит Переяслав-Хмельницький ДИМИТРІЙ. До групи також включені єпископ Васильківський ЄВСТРАТІЙ, архімандрит ЄПІФАНІЙ, протоієреї Петро ЗІНИЧ та Олег МАЛАНЯК, а також аспірант Київської православної богословської академії Михайло СИВАК.

Підготовка до діалогу відбувається вперше за історію існування двох церков.

www.unian.net
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В "Облэнерго" Николаева предупреждают об отключении света. Соответствующую информацию можно найти у них на сайте. Так, во вторник, 25 сентября, около 15 домов осталось без света из-за плановых ремонтных работ. Восемь из них подключат к сети только завтра, 26 сентября, в 9:00. Это дома по адресам: ул. Космонавтов 98, 110, 112; Маршала Василевского 55А; Николаевская 19А; Театральная 47А; Потёмкинская 131Б и Радужная 34. Еще нескольким домам, по адресу пр. Це...
Общество
Суд из-за давности преступления по просьбе прокурора закрыл уголовное дело семейного врача Новобугского районного центра, которую подозревали в халатности, повлекшей смерть пациентки. Об этом сообщает Новобугский районный суд Николаевской области. Врача подозревали в том, что в январе 2014 года она из-за небрежности не правильно лечила больную, что повлекло смерть пациентки. Поскольку с того момента прошло уже более четырех лет, то прокурор просил суд осво...
Спорт
Команда ультрамарафонцев из Николаева приняла участие в Чемпионате Украины по суточному бегу "Самопревосхождение" и заняла 2 место в командном зачете. Об этом 0512 сообщил участник марафона, Сергей Ян. "Забеги "Самопревосхождение" проводятся для формирования культуры сверхмарафонских дистанций, они помогают развитию успокоения ума, полноценному и здоровому образу жизни", - говорит Сергей. Как сообщаю участники забега, но соревнованиях создаются все условия...
Происшествия
В последнее время аварии в Николаеве случаются все чаще. Скорее всего это из-за непогоды. Так и в понедельник, 24 сентября, после пройденного ливня произошло неприятное ДТП. На Богоявленском проспекте, в районе пересечения с улицей Старокрепостная в заднюю часть BMW X5 въехал автомобиль ЗАЗ "Таврия". Столкновение произошло из-за несоблюдения интервал-дистанции. Транспортные средства получили механические повреждения. Пострадавших нет. Читайте также: В Нико...
Общество
Государственный Концерн радиовещания, радиосвязи и телевидения утром 25 сентября отключил вещание телеканала «UA: Перший». Об этом сообщает гендиректор Национальной телекомпании Украины Зураб Аласания. "Сегодня утром государственный концерн РРТ отключил вещание UA:Перший (за долги государствагосударству)", - написал он в Facebook. Как уточнил Аласания, отключение произошло по всей стране. Проверяется ситуация в областях "прифронтовой зоны". По информации "...
Политические новости
Один з лідерів РНС, кандидат у Президенти народний депутат Юрій Дерев’янко на зустрічах з людьми в Южноукраїнську та Первомайську озвучив ключові пункти своєї президентської програми, яка передбачає побудову цифрової держави та неоекономіки. Про це повідомила прес-служба політика. Юрій Дерев’янко презентував чіткий план побудови в Україні нової системи, яка зведе до мінімуму корупцію і бюрократію та дозволить зробити економічний прогрес. Це неоекономіка з...
Общество
На Николаевщине активизировались мошенники, которые представляются от имени руководства Первомайской местной прокуратуры Николаевской области. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Николаевской области. В частности, субъекты хозяйствования Первомайска и Первомайского района на мобильные телефоны получают звонки якобы от руководителя Первомайской местной прокуратуры и его заместителей с просьбами помочь в решении определенных вопросов, в том числе и мат...
Политические новости
22 сентября в Киеве прошел съезд партии "Основа". Делегаты утвердили новую программу партии и определились с кандидатом от «Основы» на президентских выборах. Съезд проходил в формате круглого стола. Главными целями развития страны партия определила безопасность Украины, ее экономическое развитие, использование геополитического положения Украины как моста между Европой и Азией, стимулирование развития технологий и повышение качества жизни граждан. «Страну н...
Общество
Во вторник, 25 сентября, из-за аварийно-ремонтных работ часть Николаева останется без водоснабжения. Об этом сообщает "Николаевводоканал". Воды не будет по следующим адресам: Читайте также:Николаевский зоопарк установил для лис новые вольеры ЧИТАЙТЕ нас в Telegram. Здесь только самое интересное и важное в очень удобной для просмотра форме.Ссылка на Telegram 0512 https://t.me/mykolaiv0512