Николаевский нардеп обратился в ВККСУ с жалобой на действия судьи, вынесшего студенту обвинение за организацию митинга

Народный депутат И. Бриченко обратился в ВККСУ с жалобой на действия судьи Центрального районного суда И. Дирко, вынесшего 26 января обвинительное заключение по делу студента А. Беды.

Предлагаем вниманию читателей текст этого документа:

СКАРГА
на незаконні дії судді Центрального районного суду м. Миколаєва
 Дірко І.І. у справі про адміністративне правопорушення № 490/817/14-п

Підставою для звернення із даною скаргою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України стало грубе та зухвале порушення суддею Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І. норм чинного законодавства під час винесення Постанови від 26 січня 2014 року у справі про адміністративне правопорушення № 490/817/14-п (далі – Постанова), про яку мені стало відомо із засобів масової інформації.


Так, суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І. вказаною постановою визнав винним Беду Д.О. винним у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1, 3 ст. 185-1 КУпАП та призначено стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 5 діб.


Виносячи дану постанову, суддя Дірко І.І. неналежно ставлячись до своїх службових обов’язків, діючи не об’єктивно та упереджено виніс з грубим порушенням Конституції незаконне рішення.


Так, відповідно до ст.ст. 245, 278, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності із законом. При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, а при розгляді справи слід з’ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. На підставі цих вимог закону, а також ст.ст. 251, 252 КУпАП суддя в постанові повинен навести докази вини особи, притягнутої до адміністративної відповідальності та дати їм належну оцінку в їх сукупності.


Згідно із ст. 39 Конституції України , яка повністю відповідає положенням  ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити  збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.


Таким чином, Конституція України гарантує право громадян на мирні збори, однак при цьому передбачає необхідність завчасного сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, що роз’яснено в Рішенні Конституційного Суду України № 4-рп/2001 від 19.04.2001р.


Крім цього, положення ст. 39 Конституції України встановлює, що обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.


Проте, суддя Дірко І.І. не звернув уваги на те, що висновок про порушення з боку Беди Д.О. порядку проведення вуличних заходів, зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення, не ґрунтується на законі, оскільки ч. 1 ст. 185-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення умов організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій. Таким чином, диспозиція ст. 185-1 КУпАП є банкетною, такою, що відсилає до іншого нормативного акта, тому як в протоколі про адміністративне правопорушення, так і в постанові про накладення адміністративного стягнення повинно бути зазначено суть порушення з посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким встановлено порядок організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.


При цьому в Україні відсутній законодавчий акт, який встановлює порядок організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, як про це зазначено в рішеннях Конституційного Суду України від 19.04.2001р. справа №  1-30/2001 (щодо завчасного сповіщення про мирні зібрання) та Європейського суду з прав людини від 13.04.2013р. справа «Олексій Вєрєнцов проти України».


За таких обставин, суддя Дірко І.І. відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП зобов’язаний був закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1, 3 ст. 185-1 КУпАП відносно Беди Д.О.


Слід зазначити, що постанова судді Центрального районного суду                         м. Миколаєва Дірко І.І. від 26 січня 2014 року у справі про адміністративне правопорушення № 490/817/14-п була повністю скасована, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрито Апеляційним судом Миколаївської області, що ще раз підтверджує незаконність висновків судді Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І.
Вказані дії судді прямо суперечать положенням Закону, що свідчить про істотне порушення ним вимог щодо неупередженого розгляду справи та згідно ст. 83 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження. У свою чергу, наведені порушення свідчать також про порушенням суддею присяги судді.


Статтею 105 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» зазначається, що відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
Зважаючи на вищевикладене, з метою недопущення в подальшому порушень норм закону та присяги судді, керуючись ст. 126 Конституції України, ст. ст. 83-88 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»,

ПРОШУ:

1. Провести перевірку викладених вище фактів порушень, вжити відповідних заходів реагування та притягнути суддю Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І. до належної дисциплінарної відповідальності.
2.  Повідомити мене про результати розгляду даної скарги у встановленому законом порядку.


Всі відомості, подані у цій заяві є правдивими, і я обізнаний з тим, що у випадку поширення мною неправдивої інформації я можу бути притягнутим до встановленої законом відповідальності.Народний депутат України                                                            І.В. Бриченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В Николаеве разыскивается без вести пропавший Алексей Терещенко 1984 года рождения. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Николаевской области. 4 сентября мужчина ушел из дома и до настоящего времени не вернулся. Приметы разыскиваемого: 34 года, рост 180 см, худощавого телосложения, волосы черные с залысинами, глаза карие, на правой руке шрам после операции. "Правоохранители обращаются с просьбой к гражданам, которые могут помочь установить местонахо...
Общество
До конца сентября управление архитектуры должно разработать и согласовать новый архетип остановочных комплексов в Николаеве. Об этом заявил Александр Сенкевич на аппаратном совещании. Как заявили представители управления, проекты уже разработаны и вынесены на рассмотрение архитектурно-градостроительного совета. Но, как оказалось, члены этого совещательного совета вернули документы на доработку. Как отметил мэр, его интересует только наличие архетипа, если...
Общество
Вечером в понедельник, 17 сентября, неизвестные в балаклавах изрезали палатки зоозащитников, которые размещены возле Николаевского городского совета.   О произошедшем 0512 рассказала депутат Николаевского горсовета Лариса Веселовская Напомним, митинг за отстранение директора КП "Центр защиты животных" Александра Голобродского начался еще 17 сентября. Депутат рассказала, что около 22:30 неизвестные начали уничтожать палатки и инвентарь. В палатках также деж...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Происшествия
В понедельник, 17 сентября, вокруг церкви Александра Невского разразился конфликт между священнослужителем и националистами. Видео конфликта в редакцию 0512 прислал читатель. По его словам националисты сняли забор в церкви и пытались пройти внутрь. На месте находилось несколько экипажей полиции и следственно-оперативная группа. Как позже сообщил глава организации "Бугский Гард" Илья Зелинский на своей странице в Facebook, конфликт заключается в том, что от...
Общество
Во вторник, 18 сентября, на Соборной площади берут пробы земли для дальнейшей реконструкции. Об этом сообщает корреспондент 0512. На фото можно заметить, что на площади валяется песок и ведутся работы. Как рассказал инженер-геолог Иван Кучеренко, работы будут проводиться день-два. "Пробы грунта нужны для проекта, чтобы проектировщики могли рассчитать фундамент", - отметил он. Отметим, что заказчиком услуг является Департамент ЖКХ. По словам Ивана Кучеренко...
Обзор
В середине сентября пройдут интересные события, которые нельзя пропустить. 0512 подготовил для вас топ самых ожидаемых событий по версии сайта, на которые непременно стоит сходить.  Этой осенью впервые в Николаеве состоится очень интересный интенсив по публичным выступлениям «Говори уверенно». Каждый участник интенсива получит: 10 часов практики и теории, 6 различных тем, методические материалы, сертификат и главное - практические навыки, которые каждый уч...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Определены 10 лучших дизайнерских решений будущей «Карточки николаевца». По результатам оценки жюри именно эти работы набрали наибольшее количество баллов. Всего на конкурс было подано более 90 вариаций графического оформления социальной карты от 40 дизайнеров и художников. Точку с выбором победителя поставит жюри конкурса. При этом авторы-финалисты смогут «вживую» рассказать о своей идее во время презентации. А сейчас давайте посмотрим топ дизайнерских ре...