• Головна
  • На Миколаївщині запровадили карантин через небезпечну томатну міль
15:30, Сьогодні
Надійне джерело

На Миколаївщині запровадили карантин через небезпечну томатну міль

На Миколаївщині запровадили карантин через небезпечну томатну міль

У селі Лимани Галицинівської громади Миколаївського району ввели карантинний режим через виявлення південноамериканської томатної молі (Tuta absoluta Meyr.).

Шкідника виявили державні фітосанітарні інспектори за допомогою феромонних пасток під час планового моніторингу території. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

 Результати моніторингу та розпорядження влади

Розпорядженням Миколаївської районної військової адміністрації від 3 серпня 2026 року № 87-р затверджено комплекс обов’язкових фітосанітарних заходів для локалізації та ліквідації вогнищ поширення карантинного організму.

Шкідник ушкоджує пасльонові культури, але найбільшу загрозу становить для томатів як у теплицях, так і у відкритому ґрунті. Гусениці молі вражають усі частини рослини: утворюють міни на листі, вигризають ходи в стеблах та зелених плодах, через що врожай загниває й втрачає товарний вигляд. За відсутності захисних заходів втрати врожаю томатів можуть сягати від 50% до 100%.

На Миколаївщині запровадили карантин через небезпечну томатну міль , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Томатна міль #новини Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення