
Без нової лінії, але з автономією: у Миколаєві змінюють підхід до розвитку тролейбусів
У Миколаєві відмовилися від реалізації проєкту будівництва нової тролейбусної лінії до Корабельного району.
Натомість місто обрало альтернативний шлях розвитку електротранспорту, орієнтований на автономний рух тролейбусів. Про це розповів заступник директора департаменту ЖКГ Миколаївської міськради Артем Сапожник під час брифінгу, 22 січня, передає 0512.
Чому місто відмовилося від нової тролейбусної лінії
Як зазначив заступник директора департаменту ЖКГ Миколаївської міськради Артем Сапожник, частину робіт у межах проєкту було виконано ще до повномасштабного вторгнення рф. Після початку війни проєкт переглянули: уже реалізовані елементи скоригували, розділили на окремі черги та поступово ввели в експлуатацію.
Готові об’єкти передали на баланс профільних комунальних підприємств — КСМЕП, КП "Миколаївелектротранс" та КП ГДМБ. Подальша реалізація проєкту будівництва повноцінної тролейбусної лінії є недоцільною, оскільки актуальність такого рішення нині відсутня. Надалі розвиток електротранспорту перебуватиме у компетенції КП "Миколаївелектротранс", - зазначив Сапожник.
Ставка на автономні тролейбуси та міжнародну підтримку
Перший заступник директора департаменту Ігор Набатов повідомив, що "Миколаївелектротранс" активно співпрацює з міжнародною організацією DRC. У межах цієї співпраці опрацьовується проєкт будівництва тягової підстанції у Корабельному районі.
Вона забезпечить заряджання тролейбусів і дозволить їм працювати в автономному режимі без прокладання нової контактної мережі. Таким чином, стратегія розвитку електротранспорту в Корабельному районі зберігається, однак реалізовуватиметься в іншому форматі — із використанням альтернативних рішень та без залучення коштів міського бюджету, - додав Набатов.
Нагадаємо, у 2025 році КП "Миколаївелектротранс" планував завершити будівництво тролейбусної лінії, а також зарядної станції для тролейбусів з автономним ходом в Корабельному районі. Будівництво тролейбусної лінії планується по проспекту Богоявленському від вулиці Авангардної до Широкобальського мосту. Ця лінія буде зроблена силами підприємства.
