
Катував цивільних на Миколаївщині: встановлено російського десантника
Ідентифікували російського військового, який на Миколаївщині проводив допити мирного населення й бив цивільних.
Прокурори Миколаївської обласної прокуратури заочно повідомили про підозру військовослужбовцю збройних сил рф, причетному до воєнних злочинів проти мирного населення Миколаївщини. Йдеться про військового військової частини 42091 2-го десантно-штурмового батальйону зс рф, якому інкримінують порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.
Що встановило слідство
За даними слідства, з квітня по листопад 2022 року, під час тимчасової окупації одного з населених пунктів Широківської сільської територіальної громади Баштанського району, підозрюваний разом з іншими російськими військовими:
- незаконно позбавив волі чотирьох місцевих мешканців;
- проводив насильницькі допити;
- застосовував фізичне насильство та побиття;
- погрожував убивством.
Метою катувань було отримання інформації про розташування підрозділів Збройних сил України та українських військовослужбовців.
Хто розслідує злочин
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюють слідчі Служби безпеки України в Миколаївській області. Правоохоронці продовжують роботу з документування воєнних злочинів російських окупантів, скоєних на території Миколаївщини.
