
«Справу можна закрити за гроші»: у Миколаєві шахраї виманили у пенсіонерки 380 тисяч гривень
Аферисти залякали 76-річну жінку вигаданою кримінальною відповідальністю та змусили віддати всі заощадження. Поліція розшукує зловмисників.
До відділення поліції № 3 Миколаївського районного управління звернулася 76-річна мешканка міста, яка повідомила про шахрайство. Про це повідомляє ГУНП.
Дзвінок від «правоохоронця»
За словами жінки, їй зателефонував невідомий у месенджері та представився співробітником правоохоронних органів.
Співрозмовник заявив, що пенсіонерка нібито перебуває під слідством через купівлю лікарських засобів, вироблених у російській федерації, що, за його словами, розцінюється як підтримка країни-агресора.
«Уникнути відповідальності» за винагороду
Псевдоправоохоронці переконували жінку, що їй загрожує кримінальна відповідальність і судовий розгляд. Згодом аферисти запропонували «вирішити питання» в позасудовому порядку — за грошову винагороду.
Поступово зловмисники увійшли в довіру до потерпілої та змусили її передати всі заощадження.
Втрати — у гривнях та валюті
У результаті шахрайських дій жінка втратила близько 380 тисяч гривень — частину коштів вона передала у національній валюті, частину — в іноземній.
Поліція розпочала розслідування
За фактом шахрайства правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Наразі поліцейські встановлюють осіб, причетних до злочину, та закликають громадян бути обачними.
У поліції наголошують: правоохоронні органи не повідомляють про «кримінальну відповідальність» через месенджери та ніколи не пропонують вирішити питання за гроші. У разі таких дзвінків слід негайно припинити розмову та звернутися до поліції за номером 102.
Нагадаємо, у Миколаєві правоохоронці розслідують черговий випадок шахрайства під виглядом надання юридичних послуг.Місцева жителька втратила 4500 доларів, довірившись незнайомцю, якого їй порадили як "фахівця". Після отримання грошей псевдоюрист зник і перестав виходити на зв’язок.
