• Головна
  • Критично низький кисень і токсини у воді: екологи з'ясували причини загибелі риби в Тилігулі
14:40, Сьогодні
Надійне джерело

Критично низький кисень і токсини у воді: екологи з'ясували причини загибелі риби в Тилігулі

У Тилігульському лимані зафіксовано масову загибель риби — екологічна ситуація викликає серйозне занепокоєння.

Результати лабораторних досліджень води показали критично низький рівень кисню та перевищення шкідливих речовин. Це свідчить про глибоку деградацію водного середовища та загрозу для всієї екосистеми лиману, повідомляє Державна екологічна інспекція.

Кисневе голодування та токсичні речовини: що виявили аналізи

У пробах води з Тилігульського лиману концентрація розчиненого кисню склала менше 1,0 мг/дм³ при нормі 6,0 мг/дм³ — це критичний рівень для морського середовища. Крім того, зафіксовано перевищення норм по амонійному азоту, нітритах, фосфатах, а також присутність сірководню. Такі показники вказують на органічне забруднення та порушення природного балансу.

Зміна солоності — ще один тривожний сигнал

У лимані різко зросла солоність води — майже вдвічі вище за звичайні сезонні значення. Це порушує умови життя водних організмів і пов’язане з посиленням випаровування, браком прісної води та збоями у водообміні з морем. Такі зміни можуть мати довгострокові наслідки для екосистеми Тилігулу.

Нагадаємо, 16 липня у межах регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" зафіксовали масову загибель водних біоресурсів.  Пляжі та береги від орнітологічного заказника "Коса Стрілка" до верхів’я Тилігульського лиману були вкриті мертвими чорноморськими кефалями, бичками, атериною та креветками. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мор риби миколаївщина #тилігул мор риби #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...