
Від «матраца» до арсеналу: як доброволець Гулівер став командиром усіх дронів бригади, - ФОТО
У 2022 році до лав українського війська приєднався доброволець з позивним Гулівер.
Тоді він розпочинав як командир розвідувального взводу, а сьогодні керує всіма безпілотними системами бригади — від дронів у небі до наземної та водної техніки. Історію захисника розповіли у 123 бригаді ТрО.
Історія захисника
Свій бойовий шлях Гулівер і його команда розпочали з оборони населених пунктів Вознесенськ, Олександрівка та Посад-Покровське. Згодом вони брали участь у штурмових діях у Давидовому Броді спільно з морською піхотою 36-ї бригади. Та перший досвід використання безпілотників для коригування вогню артилерії відбувся саме на підступах до Снігурівки — тоді в їхньому арсеналі був лише один дрон, прозваний «матрацем».

«Ми виїхали разом із 73-м центром, аби допомогти нашим морпіхам, які перебували в Червоному. Саме там ми вперше запустили свій “матрац” для коригування артилерії. І вже тоді зрозуміли: за безпілотниками — майбутнє цієї війни», — згадує Гулівер.
Поворотним моментом стала операція на Посад-Покровському напрямку. Під час контрбатарейної боротьби дрон коригував удар по ворожому БТР-82А, який було знищено. Це стало першим бойовим успіхом команди, що надало потужного імпульсу для розвитку підрозділу. «Перший адреналін — перша перемога. Це неймовірно мотивувало», — каже Гулівер.
Дрон, з якого все почалося, витримав чимало — його обстрілювали, він був пошкоджений, але команда не полишала надії: лагодили, замінювали деталі, зберігали його як побратима. Сам Гулівер з теплотою згадує, як рятували свого «матраца», адже для них це була не просто техніка, а справжній учасник бойових дій.
Сьогодні під керівництвом Гулівера працює цілий арсенал роботизованих систем. Історія добровольця, який почав з одного дрона, стала прикладом того, як особиста ініціатива та віра в технології змінюють хід війни.