• Головна
  • Адаптивний спорт у Миколаєві: чому це важливо, - ФОТО
17:30, 25 квітня
Надійне джерело

Адаптивний спорт у Миколаєві: чому це важливо, - ФОТО

У спортивних школах Миколаєва розпочали роботу групи адаптивного спорту. Вони створені з метою залучення ветеранів та людей з інвалідністю до активного і здорового способу життя.

Про діяльність цих груп розповіла начальниця управління у справах фізичної культури та спорту Ірина Бондаренко для 0512.

З початку 2025 року в Миколаєві активно впроваджуються програми адаптивного спорту.На базі спортивних шкіл міста, зокрема Миколаївської СДЮСШОР з легкої атлетики, створено групи для дітей та дорослих з інвалідністю, а також для ветеранів війни.Ці групи працюють з січня, і тренери пройшли відповідну підготовку для роботи з такими категоріями населення.

«Адаптивний спорт — це не лише фізичне навантаження, а й важливий чинник психологічної реабілітації. Це можливість самореалізації для тих, хто пережив важкі життєві випробування», — зазначила вона.

У Миколаєві цей напрямок охоплює декілька видів спорту, серед яких легка і важка атлетика, кульова стрільба та академічне веслування на тренажерах. Також доступні заняття з плавання, єдиноборств, художньої гімнастики, спортивної акробатики, настільного тенісу та інших дисциплін.

Важливо, що тренери спортивних шкіл вже пройшли курси підвищення кваліфікації та готові працювати з новими учасниками. Важливо також, що всі учасники мають змогу брати участь у національних змаганнях за власним бажанням.

Групи з адаптивної легкої атлетики

Миколаївська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з легкої атлетики приєдналася до міської програми з розвитку адаптивного спорту. Із січня тут офіційно працюють спеціалізовані групи, орієнтовані на людей з інвалідністю, військовослужбовців і ветеранів.Адаптивні спортивні заняття виконують одразу кілька важливих функцій — вони допомагають фізичному відновленню, знижують рівень стресу та сприяють соціальній адаптації. Це простір, де кожен може знайти підтримку, розуміння та нову мотивацію. У школі працюють сертифіковані тренери, які пройшли відповідну підготовку саме для роботи з такими групами. Наразі до занять уже долучилися троє учасників, серед них — ветеран війни.

СДЮСШОР з легкої атлетики запрошує всіх охочих на заняття в адаптивних групах. За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 0994662388 (директор Юрій Грицак).

У миколаївському басейні діють групи адаптивного спорту

На базі дитячо-юнацьких спортивних шкіл відкрито спеціалізовані групи для дітей і дорослих, військовослужбовців, членів їхніх родин, а також осіб із психологічними травмами. Один із прикладів — комплексна дитячо-юнацька спортивна школа "Україна", де в басейні організовано заняття з адаптивного спорту. Тут тренуються діти з аутизмом та особи, які постраждали внаслідок бойових дій.

Наразі басейн відвідують 15 дітей з аутизмом різного віку. Їх формують в маленькі групи по три людини. Дитячі групи розпочали заняття 1 грудня минулого року. Це стало можливим завдяки співпраці управління у справах фізичної культури і спорту та волонтерської групи “Ми поруч” родин з особливими дітьми Миколаївського місцевого благодійного фонду “Вихід”. 

Також басейн відвідують люди, які постраждали внаслідок війни та проходять реабілітацію. Заняття триває годину та проходить під чітким наглядом кваліфікованого наставника.

КДЮСШ “Україна” запрошує на заняття з адаптивного спорту. За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 0675131262 (директор Сергій Миколайович Гуменюк); електронна адреса: senygum63gmail.com.

Співпраця та майбутні перспективи

Миколаїв доєднався до проєкту «Шлях чемпіонів», який спрямований на підготовку спортивного резерву через формат спеціалізованих спортивних класів.Це створення умов для дітей, які прагнуть займатися спортом, та організація їх режиму дня передбачає можливість під час опанування освітньої програми отримати поглиблену спортивну підготовку.

Заступник Міністра молоді та спорту України Олексій Нікітенко взяв участь у підписанні тристороннього меморандуму про співпрацю щодо реалізації цього проєкту у Миколаєві.Документ було підписано між Міністерством молоді та спорту України, Національним олімпійським комітетом України та Миколаївською міською радою.

Адаптивний спорт у Миколаєві стає важливим інструментом реабілітації та соціальної інтеграції для ветеранів, людей з інвалідністю та інших вразливих груп населення.Завдяки підтримці міської влади, співпраці з навчальними закладами та активному залученню громадськості, місто створює умови для розвитку адаптивного спорту та відкриває нові можливості для своїх мешканців.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”

фото: ММР.​

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Адаптивний спорт #новини Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...