
В Україні викиди парникових газів, пов'язані з війною, зросли на 30%
Від початку повномасштабного вторгнення на території України значно збільшилася кількість викидів парникових газів.
У 2024 році цей показник зріс майже вдвічі у порівнянні з попередніми роками. Нині викиди газів становлять 2,1 млн тонн CO₂. Про це міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук в інтервʼю "Інтерфакс-Україна".
Викиди, які створюють російські атаки, можна порівняти з викидами 120 мільйонів машин
Світлана Гринчук зазначила, що загалом за 3 роки великої війни в Україні викиди парникових газів становили близько 230 млн тонн CO₂. Це кількість, яку виробляють за рік уся Австрія, Угорщина, Чехія та Словаччина разом узяті. Стільки ж викидів створюють 120 мільйонів автомобілів.
Які збитки для екології України?
Збитки для екології України склали понад 40 мільярдів євро. Зокрема їх спричинила російська агресія.
"Для оцінки цієї відповідальності використали так звану "соціальну вартість вуглецю", яка становить 185 доларів за тонну CO₂ еквіваленту. Таким чином, застосовуючи цю формулу, загальна сума кліматичних збитків, яких завдала Росія протягом повномасштабного вторгнення, оцінюється в понад 42 млрд доларів",
– пояснила Гринчук.
Серед основних факторів, що спричинили такі значні кліматичні збитки:
- активні бойові дії;
- використання важкої техніки та артилерії;
- пожежі в екосистемах;
- масовані атаки на енергетичну та промислову інфраструктури.
Нагадаємо, у ніч на 28 грудня 2024 року ворог атакував Миколаїв, що призвело до значних екологічних наслідків. Внаслідок влучання ударного БПЛА була пошкоджена ємність із рослинною олією на території підприємства ТОВ "Екотранс". Збитки склали понад 6,7 мільйонів гривень.