
У Миколаєві держаудитори перевірять закупівлі обласної Служби відновлення
Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг процедури закупівлі Служби відновлення та розвитку Миколаївської області.
За даними електронної системи публічних закупівель Prozorro, у січні Державна служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області провела відкриті торги на закупівлю охоронних послуг для забезпечення безпеки свого об'єкта. Очікувана вартість закупівлі склала 676 тисяч 368 гривні, - повідомляє Центр публічних розслідувань.
Хто виграв тендер?
Зазначається, що пропозиції подали чотири учасники, а на торги 27 січня прийшли три претенденти. Обраний підрядник мав охороняти об’єкт до 1 січня 2026 року. До проведення торгів на тендер пішли скарги. ТОВ "Безпечний шлях "Грізлі" подало скаргу щодо дискримінаційних вимог тендерної документації. Після розгляду скаргу було відкликано, оскільки замовник усунув виявлені порушення. Це товариство і вийшло переможцем у торгах, 10 лютого з ним підписали договір.
Чому держаудитори проводять перевірку?
18 лютого Державна аудиторська служба України повідомила про початок моніторингу процедур закупівлі. У межах перевірки аудитори подали запит щодо обґрунтування очікуваної вартості послуг, технічних характеристик та інших аспектів процедури. Замовник зобов'язаний надати відповідні пояснення та документи протягом трьох робочих днів.
Аудитори нагадали, що відповідно до вимог статті 351 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, чи надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
"Факти постійних перемог молодих компаній у великих тендерах та сумнівні дані про їхніх власників викликають питання в аудиторів та громадськості. Тепер результати перевірки мають дати відповідь, чи були допущені порушення під час закупівлі, та чи законно використано бюджетні кошти",
- сказано у повідомленні.
Нагадаємо, Господарський суд Миколаївської області відкрив провадження за позовами Баштанської окружної прокуратури щодо визнання недійсними договорів на постачання товарів до соціальних установ району. Підприємців звинувачують у змові під час торгів, що спотворило результати закупівель та порушило принципи ефективного використання бюджетних коштів.