
Свято без стресу: як підготуватися до зустрічі Різдва
Кожен із нас не святкує Різдво так, як це було до війни, однак це свято є особливим для українців, адже єднає всю родину та нагадує нам про тепло сімейного затишку, віру у те, що світло обов’язково переможе темряву та дива.
Редакція 0512 пропонує поради, як приготуватися до Різдва помірковано, без зайвого стресу та метушні.
Розставляйте пріоритети
Ви точно захочете побачитися з усіма родичами та друзями, але "розірватися" ви також не зможете. Тому запишіть усіх, з ким хочете провести час. А потім подумайте, чи зможете ви перенести частину зустрічей на періоди до та після свят. Тоді у вас буде більше часу і ніхто не образиться, адже ви усе одно приділите увагу. Також, враховуючи тяжкий час, це нормально, якщо ви захочете провести його наодинці без зустрічей.
Дозвольте собі не бути перфекціоністами
А якщо цього року прийняти постанову не бути такими перфекціоністами, а підійти до цих святкових днів просто? Навіть якщо це іноді означатиме відмовитися від надміру втомливих сімейних виїздів, розподілу помешкань для гостей, покупок і подорожей. Ще один секрет, який можна підказати "суперперфекціоналістам", — навчіться просити про допомогу і делегувати обов’язки.
Різдвяний стіл без фанатизму
Можна знайти такі рецепти, які дозволять приготувати їх за день до свята або заморозити чи зробити список покупок, складників, прикрас, які можуть стати в пригоді в наступні роки. Якщо ви втомилися від звичних святкових страв, не обов'язково їх готувати. Подумайте, чого дійсно усі хочуть. І якщо це буде легка вечеря без традиційних 12 страв, то хто вам заборонить скласти нове меню? Головне на Різдво - не їжа, а бути поряд з тими, кого ви любите.
Не мрійте про ідеальне свято
Настав час визнати, що Різдво або Новий рік ніколи не будуть ідеальними, щось завжди може піти не так з урахуванням того, що ми живемо вже третій рік у повномасштабній війні. Тому якщо у вас не буде завищених очікувань, ви будете менше розчаровуватися. Навіть якщо у вас підгорить печиво - навчіться з цього сміятися. Цінуйте моменти бути просто собою, вдома та проведеним часом з близькими.
Головне - атмосфера
У соцмережах ви можете побачити безліч фото з ідеальним святкуванням. Але не треба порівнювати себе з іншими та тими, хто лише малює "картинку". Ви та ваші близькі пам'ятатимуть лише приємний вечір із вами та, наприклад фільмом, з какао та теплими розмовами. Ідеальний посуд або ж натерті виделки вони точно забудуть. У цей час важливо створювати атмосферу така, яка буде дозволить вам бути у комфорті, незалежності від того святкуватиме вами самі, з друзями чи всією родиною.
Щодо традиційної підготовки до Різдва
Під час Великої війни, українці активно почали повертаються до відзначення свят у народних традиціях, втілюючи в життя обряди та звичаї своїх предків.
Однієї із 12 страв є кутя, без якої не обійтися під час українського Різдва. Раніше її подавали у спеціальній посудині, виготовленій з глини. Сучасні господині обирають для подачі куті на стіл глиняні макітри – великі глибокі миски.
До декору будинку чи святкового столу також додають традиційні різдвяні віночки та свічки, які створюють атмосферу тепла та затишку.
Також повертається традиція розміщення дідуха, який заносили до хати та ставили на покуті. Цей особливий оберемок з колосків, який символізує родючість землі та врожайність, став популярним для святкування традиційного українського Різдва.
У такі свята, як Різдво, одягають національний одяг – вишиванки. На них протягом останніх років значно зросли як попит, так і кількість пропозицій.
Одна з традицій Різдва - колядування та вертеп. Якщо до вас завітають у гості, то це до везіння. Також під час святкування можна заспівати українські традиційні пісні.
Найголовніше - подякуйте ЗСУ та підтримуйте захисників
Пам’ятайте, що нині ворог намагається не тільки фізично, але й морально знищити нас. Наші воїни стримують окупантів всіма доступними силами вздовж усієї лінії фронту. У Різдво не забудьте подякувати в голос та подумки помолитись за можливість зустріти це свято у себе вдома чи в спокійній атмосфері. І не забувайте підтримувати наші ЗСУ будь-яким способом, адже тільки завдяки їм - ми маємо свободу.
Нагадаємо, за скільки та де можна придбати новорічну ялинку в Миколаєві.