• Головна
  • "Я мав законні підстави не йти служити. Проте, це суперечить моїм життєвим принципам": історія Андрій з позивним “Rebel”, - ФОТО
18:20, 11 листопада
Надійне джерело

"Я мав законні підстави не йти служити. Проте, це суперечить моїм життєвим принципам": історія Андрій з позивним “Rebel”, - ФОТО

Андрій з позивним “Rebel” – волонтер з Миколаєва. Свою волонтерську діяльність розпочав на початку російсько-української війни в 2014 році. 

Як розповіли у 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України, до початку широкомасштабної агресії російської федерації проти України мав свою справу – майстерню з виготовлення ножів. Учасник багатьох українських та міжнародних виставок майстрів ковальського мистецтва. Його тодішні зв’язки у творчих й бізнесових колах, відіграли значну роль у волонтерській діяльності. Маючи друзів по всьому світові у ветеранських та мілітарних спільнотах, Андрію вдавалося “закривати” дуже багато запитів наших захисників та захисниць. 

У 2022 році Андрій був змушений евакуювати залишки його майстерні подалі в тил, яку він старанно будував довгих сім років, з небезпечного району свого рідного міста. Варто зазначити, що його улюблена робота зупинилась ще 24 лютого 2022 року, бо волонтерська діяльність почала займати весь його час.

Андрій – співзасновник однієї з найпотужніших волонтерських громадських організацій півдня України “Rebel Volunteers”, яка об’єднала не один десяток людей. Зокрема, дякуючи їхнім зусиллям за два з половиною роки підрозділам Силам оборони України передано понад 400 одиниць бортів типу Mavic & Matrias та комплектуючих до них. 

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

Також з командою однодумців громадського об’єднання було започатковано виробництво FPV-дронів. Волонтери передали Силам оборони України значну кількість безпілотників та дуже ефективних квадрокоптерів-камікадзе. 

– Крім того майже декілька десятків автомобілів було придбано, підготовлено мною особисто та передано до війська. Ще більше було відремонтовано. І ще багато-багато чого... — розповідав Андрій.

У грудні 2022 року “Rebel” написав в одній соцмережі:

“Можливо праві наші оборонці, яким ми всіляко допомагаємо, що нам тут емоційно надважко так само, як їм там - фізично. Я цього не знаю, бо не було досвіду. Але я цілком розумію, що і ми вберемось у піксель та матимемо честь випробувати себе поруч з воїнами. Не тому, що так каже держава, а тому, що в наш рідний дім завалився лаптєногій гопнік і він має сконати”.

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

- Життя не вистачить подякувати Силам оборони України за можливість вивезти наших близьких в безпечні місця і мати змогу організувати тил. Міцний, наскільки ми змогли його зробити таким, й ще трішечки більше. Дякую побратимам, що дали можливість підготуватися замінити тих, хто вже не витягує, або навіки в строю, - додав захисник.

Андрій розповів, що мав цілковите розуміння, що однозначно доведеться ставати до лав Збройних Сил України. 

- Я мав законні підстави не йти служити. Проте, це суперечить моїм життєвим принципам. Моєю метою було понад усе потрапити в морську піхоту – я це зробив. Свого часу, на мене справили сильне враження відомі бойові командири, такі, як Микита Вітек, Сергій Шаталов, Вадим Сухаревський та багато інших. Словом, для мене взагалі не стояло питання: йти до війська, чи ні. Питання було лише, в яку з бригад, вже давно рідної морської піхоти, мені вступити. Тож якийсь примус чи то “бусифікація” - це точно не про мене та моїх друзів, - говорить Андрій.

Зараз Андрій та його напарник по волонтерській діяльності – добровольці. 

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

- За час нашої волонтерської діяльності ми мали змогу готуватися до мобілізації: засвоїли управління БПЛА, пройшли курси тактичної медицини, тактичної підготовки. Ми регулярно відвідували полігони – вчились вправно стріляти. Намагались переймати бойовий досвід в учасників бойових дій. Благо, що такі люди зараз - моє єдине коло спілкування. Під час підготовки у навчальному центрі власна домобілізаційна підготовка зіграла значну роль в самому процесі військового вишколу. До того ж, я вважаю, що нам дуже пощастило з інструкторським складом. 

Сподіваюсь, що в майбутньому зможу продовжити свою роботу в сфері безпілотних систем. Оптимізувати навички і зробити особистий внесок у розробку інновацій в сфері безпілотних літальних апаратів та наземних роботизованих комплексів. Саме ці напрямки є моєю сильною стороною і я хотів би це розвивати. Щиро на це сподіваюсь.

Фото 241-й навчальний центр морської піхоти ВМС ЗС України

Дав Андрій “Rebel” й декілька корисних порад тим, хто ще у роздумах чи йти захищати Батьківщину чи не йти:

- У навчальному центрі декому може здатися, що задача командирів та інструкторів - це повне ваше знищення, як особистості. Але такі думки - цілковита маячня. Ви завжди зможете порозумітися, якщо сприйматиме офіцерів та інструкторів, як старших побратимів (і тут не про вік або військові звання - тут про бойовий досвід). Їх першочергове завдання навчити вас виживати на полі бою. Повірте, після випуску вам буде складно розлучатися зі взводом, командирами... Бо саме в “учєбці” ви відчуєте перші почуття військового побратимства, - резюмував морпіх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історії захисників #історії наших героїв #захисники україни #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Історії життя чоловіків та жінок, які стали на захист України та боронять країну від російської нечисті. Ми маємо змогу прокинутись та побачити новий день лише тому, що наші захисники відбивають подалі росню
Оголошення
live comments feed...