
Діти шести сіл після трьох років дистанційного навчання повернулись за парти: на Миколаївщині облаштували укриття для школярів. - ФОТО
Після трьох років дистанційного навчання діти шести сіл Софіївської громади на Миколаївщині змогли повернутись за парти. Можливим це стало завдяки великому бажанню громади організувати якісне навчання, та фінансовій підтримці данської організації “Danish People's Aid”.
Ганнівська гімназія: три роки випробування

Ганнівська гімназія
Ганнівську гімназію Софіївської сільської ради збудували ще наприкінці шестидесятих. Простора будівля, розрахована на 320 учнів, роками була ключовою освітньою установою для жителів Ганнівки та шести навколишніх сіл і продовжує відігравати важливу роль у житті громади. Через скорочення населення з 2010 року вона стала багатофункціональною: тут розмістились не лише школа, але й пансіон для дітей у складних життєвих обставинах, а також на деякий час – дитсадок.

Учні Ганнівської гімназії
З 24 лютого 2022 року, як і вся країна, Ганнівська гімназія почала свою боротьбу з викликами. Викладацький колектив щодня докладає максимум зусиль, щоб надавати якісні знання дітям, попри всі виклики війни. Повітряні тривоги, що несуть загрозу обстрілів, змусили вчителів та учнів перейти до дистанційного формату, адже укриття школа не мала. Облаштування найпростішого укриття у підвалі сусіднього магазину не полегшило ситуацію, адже воно було занадто малим, щоб вмістити всіх учнів. Годі й казати, як важливо було знайти спосіб, щоб діти мали змогу навчатися очно в безпечному середовищі!
На допомогу громаді прийшла міжнародна організація
Жителі громади та адміністрація розуміли, що часу гаяти не можна: розробили проєкт укриття та почали шукати допомоги.
На одному із заходів я познайомився з представниками організації "Danish People's Aid" і пояснив, що у нас є проєкт, ми готові виконати всі роботи, але нам потрібні будівельні матеріали," – розповідає голова Софіївської громади Валерій Римчук.

Голова Софіївської громади Валерій Римчук
Благодійна організація “Danish People's Aid” з Данії, що підтримує матерів з дітьми із малозабезпечених сімей та багато зусиль докладає для забезпечення шкільної освіти, сьогодні підтримує Україну, і тому вона відгукнулась на заклик допомогти Ганнівській гімназії.
Нас вразило, що гімназія, яка обслуговує шість населених пунктів, не має власного укриття, і не може проводити очне навчання. Ми включилися в процес: важливо було продумати всі етапи роботи найкращим чином — гарний дизайн, сучасні меблі та обладнання. В укритті мають бути обладнані туалети, їдальня, кабінети для навчання, куточок для дозвілля - все, що створює комфортні умови та затишок, - пояснив представник данської організації Пітер Інгеман.
Спільна праця на благо дітей
Зусиллями багатьох людей та організацій проєкт почав втілюватися в життя. "Danish People's Aid" профінансувала закупівлю будівельних матеріалів, меблів та обладнання, а Софіївська сільська рада забезпечила будівельні роботи. Адміністрування гранту від "Danish People's Aid" та координацію впровадження проєкту здійснював благодійний фонд "Українські брокери без кордонів", який також залучив інженера для технічного нагляду.
Підключились і місцеві підприємці, які надавали важку техніку, допомагали з доставкою будматеріалів.
Над створенням укриття у гімназії працювала уся громада. Кожен розумів наскільки це важливо, адже діти - це наше майбутнє. Укриття створювалось на моїх очах, протягом трьох місяців ми злагоджено працювали над його облаштуванням. Усі виклики, які постали перед нами, вирішувались швидко, нас об'єднувала одна мета - з вересня діти мають прийти навчатися у рідну школу, - розповідає староста Баратіського старостинського округу Сергій Станичний.

Староста Баратіського старостинського округу Сергій Станичний
2 вересня діти почали свій новий навчальний рік вже в стінах гімназії.
Кухня-їдальня та окремі класи: унікальне шкільне укриття
Укриття Ганнівської гімназії створене так, щоб уроки могли проводитися навіть під час тривог. У сховищі проводять уроки, адже тут облаштовані повноцінні класи по віковим категоріям. За кожним класом закріплений свій окремий кабінет. Тут є парти, дошки, шафи для книг.
Окрім класів для повноцінного навчання, в сховищі обладнали кухню-їдальню та приміщення для зберігання запасу продуктів.
Учні Ганнівської гімназії радіють можливості нарешті повернутися до своїх класів:
Раніше ми навчались в укритті, яке розташоване в магазині, але воно мені не подобалось. Нове сховище - гарне й комфортне, - ділиться своєю думкою учень 7 класу Богдан.
У новому укритті просторо, стильні класи. Нарешті я маю можливість спілкуватись з друзями,- додає учениця 9 класу Софія.
Я бачила як будували наше нове укриття - це було цікаво. Мені подобається тут. Дуже гарно та безпечно, - розповіла учениця 2 класу Ганна.
Завдяки спільній роботі громади та допомозі міжнародної організації діти шести населених пунктів отримали можливість навчатись в очному режимі у безпечних та комфортних умовах, що дарує надію на стабільність та відновлення навіть у найскладніші часи!