
ПАРЄ ухвалила резолюцію, де вперше порушується питання щодо українських військовополонених
2 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій вперше порушується питання поводження з військовополоненими у полоні рф і незаконно затриманими цивільними.
Про це повідомив омбудсмен з прав людини в Україні Дмитро Лубінець.
- Маємо позитивне рішення одноголосно — 74 голосами. Резолюція також вимагає від Росії дотримуватися положень міжнародного гуманітарного права. Це важливий крок, бо допоможе знайти та звільнити з полону рф військовополонених, а також незаконно затриманих цивільних. Притягнути до відповідальності винних за злочини!, - написав Лубінець.
Нагадаємо, у Миколаєві проживає близько двох тисяч родин військовополонених та безвісти зниклих.
В липні 2024 року, уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець заявив, що переважна частина військовослужбовців, які перебувають у заручниках рф - з Миколаївської області.
У вересні депутати Миколаївської міської ради ухвалили звернення до вищого керівництва країни, у якому просять посилити публічне висвітлення ситуації стосовно полонених та безвісти зниклих захисників.