• Головна
  • “Вона рятувала життя та воювала на рівні з чоловіками”: історія полеглої бойової медикині з Миколаєва, - ФОТО
12:30, 1 жовтня
Надійне джерело

“Вона рятувала життя та воювала на рівні з чоловіками”: історія полеглої бойової медикині з Миколаєва, - ФОТО

Анна Борисова народилася та виросла у Миколаєві. У 2023 році жінка добровільно долучилася до одного із підрозділів ССО, де працювала бойовим медиком. У вересні 2024 року Анна загинула на островах в Херсоні, де на польовий госпіталь російські окупанти скинули кілька КАБів.

Редакція 0512 у День Захисниць та Захисників, 1 жовтня, розповідає історію медикині з позивним “Сова”, яка пожертвувала найвищою ціною - власним життям, аби її рідні та інші українці могли мати свободу та волю вдома.

Рідна сестра полеглої захисниці - Світлана Кускова розповіла, що Анна мала з дитинства сильний характер. 

Анна Борисова на псевдо "Сова"

Анюта з самого дитинства мала такий знаєте, сталевий характер. Якщо вона приймала якесь рішення, то воно не було непохитним “Сказано - зроблено”. До війни вона працювала наглядачем в жіночій колонії на Дніпропетровщині. У цивільному житті вона мала не одну відзнаку. Коли Аня озвучила про своє бажання піти до армії, то це трохи здивувало, - говорить старша сестра захисниці.

Світлана згадує, що Анна була сталевою на роботі та зі своїми трьома дітьми - геть інша, ніжною та м’якою мамою. 

Коли Аня переїхала на Дніпропетровщину, в Кам’янське, то ми не часто бачились, але постійно були на зв’язку. Ми з сестрою були дійсно близькими людьми. Я ще є хрещеною її дітей, - каже Світлана.

Коли почалось повномасштабне вторгнення росії, то Анна прийняла рішення відправити дітей до матері та сестри у Миколаїв, а самій відправитись на навчання та долучитись до оборони на фронті. Жінка служила в евакуаційному підрозділі ССО на Херсонщині та врятувала не одне життя. Родина Анни не покидала Миколаїв навіть під час щоденних обстрілів у Миколаєві. Світлана говорить, що триматись разом та не виїздити з міста було свідомим рішенням.

Анна Борисова

У нас в родині була єдина та непохитна думка, що це наше місто, наша земля й ми нікуди тікати не будемо. Ми вірили в те, що місто втримають. Звісно, що було моментами страшно й на щастя ми мали добре укріплений підвал, де часто ховались. Коли Аня змінила форму, то діти це не сильно помітили, адже вони звикли те, що мама працює у формі. Вони нею дуже пишаються, всім розповідали, що вона захисниця, - відмітила Світлана. 

За словами Світлани, сестра зайвого не розповідала, щоб не хвилювати рідних, але моментами все ж таки ділилась тим, що відбувається довкола. 

Інколи я їй казала, що можливо варто демобілізуватись, але ж це не про Аню. Вона була сильною та впертою. Коли мала відпустки, то приїздила додому та проводила весь час з дітьми. Навіть встигли на море з’їздити. Вони були її головною мотивацією піти на фронт. Вона хотіла, щоб вони мали вільне та безпечне майбутнє, - відмітила сестра полеглої захисниці.

Анна в цивільному житті була просто ніжною мамою трьох дітей

16 вересня 2024 року родина отримала сумну звістку з фронту. Родині повідомили, що Анна загинула 14 вересня в Херсоні від прямого влучання керованої авіаційної ракети. У той день росіяни запустили кілька КАБів на госпіталь, де перебували поранені бійці, яких рятувала Аня.

Хлопці розповіли, що було три удари й третій був влучний. Завали розбирали дві доби. Ми її ховали в закритій труні у Миколаєві. Було багато людей, поховали з всіма почестями. Найболючішим лишається те, що ми досі не сказали про загибель Ані її дітям. Ми працюємо наразі з психологами над цим питанням. Старша донька Анни має діабет, найменше хвилювання для дівчини може завдати шкоди. Сказати, що невимовно боляче від втрати - нічого не сказати…, - каже зі сльозами на очах сестра медикині. 

Анна під час служби

Світлана працює над оформленням опікунства над дітьми. Говорить, що наразі - вони головний стимул триматись, не впадати у відчай та попереду цілий ряд бюрократичної тяганини. 

Найстаршій Таїсії 11 років. Вона полюбляє гуманітарні науки та малювати комікси. Середньому Сашку 9 років. Він обожнює велосипеди, самокати, скейти. Хлопчик обожнює ганяти, нещодавно йому гіпс зняли тільки. Його тягне до спорту та руху, мріє стати футболістом. Наймолодшій Надійці лише 3 роки.. Вона постійно питає за маму, наче щось відчуває, - розповідає з теплом Світлана

Анна з молодшою донькою Надією

Сестра полеглої захисниці відмітила, що діти чудово знають все про війну, хто такі російські окупанти та чому вони для нас вороги. Нині Світлану чіпляє, коли люди заглиблюються у чвари, забуваючи про війну й те, що гинуть не тільки чоловіки на фронті, але й дівчата. 

У нас на початку вересня помер тато. Аня приїздила на поховання та мусила їхати на службу. Її загибель став новим ударом для нас всіх, це горе для родини. Найболючіший момент в житті. Наші воїни, і хлопці, і дівчата, гинуть щодня. І люди часто про це забувають я бачу. Після її поховання, я замовила молитву у церкві за Аню. Там є ціла черга, яка розписана на весь день - молебень за загиблими захисниками.  І це лише одна церква, а скільки їх по місту, в Україні, уявляєте? А скільки прапорів на цвинтарях?, - із болем каже Світлана.

Анні Борисовій було всього 37 років. Жінка мріяла про спокійне життя для своїх дітей та щоб її рідне місто залишалось вільним. Анна воювала на рівні з чоловіками та врятувала не одне життя. Без матері залишилось троє дітей, й найменше, як каже сестра полеглої захисниці, що ми можемо зробити - це пам’ятати ціну, яку платить країна за свободу та цінувати те, що маємо щодня.

Фото - архів родини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#анна борисова медикиня #історії захисниць миколаїв #анна брисова ссо #день захисників україни #історії оборонців миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Історії життя чоловіків та жінок, які стали на захист України та боронять країну від російської нечисті. Ми маємо змогу прокинутись та побачити новий день лише тому, що наші захисники відбивають подалі росню
Оголошення
live comments feed...