
У Миколаєві поліція завершила досудове розслідування стосовно двох осіб, які допомагали військовозобов’язаним виїжджати з України, - ФОТО
У Миколаєві судитимуть двох осіб, які підробляли медичні справи для визнання фахівцями МСЕК чоловіків призовного віку інвалідами певної групи, що у подальшому сприяло зняттю їх із військового обліку та можливості виїзду закордон.
Як повідомляє відділ комунікації поліції у Миколаївській області, нині поліцейські завершили досудове розслідування та направили до прокуратури обвинувальний акт відносно двох зловмисників, які обвинувачуються у незаконному переправленні чоловіків призовного віку через державний кордон України (ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332 ККУ) та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 ККУ). Їм загрожує до восьми років ув’язнення.
Нагадаємо, 44-річна мешканка Нової Одеси, маючи особисті знайомства та корумповані зв’язки у держорганах та установах на території обласного центру, у вересні минулого року організувала схему з виготовлення підроблених документів про стан здоров’я чоловіків призовного віку для визнання фахівцями медико-соціальної експертної комісії їх інвалідами певної групи, що сприяло зняттю їх з військового обліку та у подальшому безперешкодного перетину кордону. Свої послуги жінка оцінювала від 4 000 до 7 000 доларів з однієї особи, які у подальшому розподілялися між членами організованої групи.
До злочинної діяльності, пов’язаної у сприянні в незаконному переправленні осіб через держкордон України, організаторка залучила двох посередників, які підбирали та у подальшому супроводжували осіб, зацікавлених в отриманні відповідних підроблених документів. Також чоловіки контактували з іншими учасниками угруповання та здійснювали передачу грошової винагороди організаторці.
Разом з іншими до складу групи входила і 50-річна посадовиця обласного центру медико-соціальної експертизи. Вона здійснювала безпосередній вплив на службових осіб медико-соціальної експертної комісії задля уникнення будь-яких проблем при оформленні документів для отримання необхідної групи інвалідності бажаючим. У свою чергу ще одна фігурантка - 65-річна медична працівниця, за фіктивними описами хвороб виготовляла направлення для подальшого стаціонарного лікування і отримання кінцевих недостовірних документів.
Тоді зловмисникам слідчі слідчого управління обласного главку поліції Миколаївщини повідомили про підозру за ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332 КК України, а саме: у незакінченому замаху на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, наданням засобів та усуненням перешкод, вчиненому організованою групою з корисливих мотивів.
Під час розслідування слідчі встановили причетність організаторки та одного із її посередників до вчинення ще одного злочину - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).
На даний час відносно двох зловмисників досудове розслідування вказаних кримінальних проваджень слідчі завершили та направили обвинувальний акт до прокуратури, яка скерувала його до суду для розгляду по суті. Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі.
Подальшу долю фігурантів вирішить суд.