
Прилади нічного бачення на шолом: особливості та різновиди

Покращити спостереження в умовах поганої видимості дозволяє прилад нічного бачення. Прибор у сотні разів посилює інтенсивність залишкового світла, завдяки чому людина відмінно бачить майже у повній темряві.
Сьогодні один із найпопулярніших варіантів ПНБ – моделі з кріпленням на шолом. Така техніка знаходить широке застосування у військовій справі, рятувальних роботах, охороні. Розглянемо специфіку, переваги та різновиди приборів даного типу.
Особливості та принцип роботи
Прилад із кріпленням на шолом вирізняється компактністю та підвищеною ергономікою. Такий прибор дозволяє звільнити обидві руки, даючи оператору абсолютну свободу для додаткових дій. До того ж цей різновид ПНБ є компактним і транспортабельним. Його зручно носити із собою у тривалі експедиції або довгі військові вилазки. Переходьте у каталог, щоб переглянути різні варіанти тактичних пристроїв на шолом - https://expert-pro.com.ua/pribory_nochnogo_videniya/.
Прилад нічного бачення кріпиться до головного убору завдяки спеціальному адаптеру. Часто цей елемент присутній у комплекті прибору. Серед розповсюджених кріплень:
- Шрауд. Це спеціальна платформа, що встановлюється на головний убір, з квадратним отвором для фіксації тактичного приладу.
- J-Arm. Кріплення має вигляд невеликого кронштейна, що дозволяє змінювати положення ПНБ на шоломі – підіймати, відхиляти, фіксувати перед очима.
- NVG. Стандарт, розроблений спеціально для приладів нічного бачення. Передбачає відповідний роз’єм на шоломі. Нерідко використовується з кронштейном J-Arm.
Як працює ПНБ?
Будь-який прилад нічного бачення працює завдяки чотирьом основним елементам: об’єктиву, приймачу, підсилювачу та системи відображення. Для роботи ПНБ потрібне мінімальне джерело світла, наприклад, зоряне або місячне сяйво. Об’єктив збирає хвилі світлового потоку, після чого вони потрапляють на поверхню електронно-оптичного перетворювача. Саме там інтенсивність світла посилюється в багато разів, а зображення передається на екран прибору.
Головним конкурентом ПНБ є тепловізор. На відміну від першого, ІЧ камера здатна функціонувати в повній темряві завдяки інфрачервоним детекторам, що перетворюють тепло на зображення. Однак, прилади нічного бачення менше шкодять очам, тому добре підходять для тривалого спостереження. Аби компенсувати недоліки функціональності, сучасні виробники ПНБ оснащують деякі моделі ІЧ освітлювачами, що фактично робить ці прибори універсальними.
Прилади нічного бачення на шолом: форм-фактори
Розрізняють два основних типи ПНБ за конструкцією: монокуляр та бінокль. Перевагою першого варіанту є легкість та компактність, його особливо зручно носити на шоломі тривалий час. Прилад із парою вихідних лінз передбачає бінокулярне бачення, зручне для очей, утім такі моделі вдвічі важчі. Функціональний плюс бінокля – ширший кут огляду.
Обираючи ПНБ із кріпленням на шолом, орієнтуйтеся на спектр майбутніх завдань. Особливості призначення допоможуть визначитися з вибором моделі.