• Головна
  • Обмежено придатні проходитимуть повторні медогляди вже з середини травня
17:10, 15 квітня 2024 р.
Надійне джерело

Обмежено придатні проходитимуть повторні медогляди вже з середини травня

У  середині травня розпочнеться проходження повторних медичних оглядів на визначення придатності до служби громадянами, які раніше були визнані "обмежено придатними"

Про це повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 12 квітня, повідомляє сайт конгресу. З його слів,  зараз триває погодження змін до 402 наказу (наказ Міноборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" – ред.). І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними.

Міноборони перезапустило електронну систему "Оберіг", яка забезпечує цифрове ведення даних на всіх етапах мобілізаційної кампанії для кожного окремого суб’єкта.

Система інтегрована з Державною податковою службою, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою, Міністерством освіти, Державною міграційною службою та Судовою адміністрацією.

Нагадаємо, нардепи проголосували у другому читанні за законопроект "Про мобілізацію". 

Основні положення в ньому наступні:

  • - залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю.
  • - демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).
  • - визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК протягом 12 місяців.
  • - військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
  • - ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
  • - обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років, які не мають військово-облікових документів.
  • - вводиться обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК. Вийнятки - якщо встановлення цього обмеження позбавляє особу основного джерела засобів для існування або використання ТЗ є у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю I, II групи.
  • - можливість для чоловіків, які перебувають за кордоном, дистанційно оновити дані в ТЦК (через електронну адресу, телефонний дзвінок або електронний кабінет).
  • - пропонується зобов'язати співробітників ТЦК вести відеофіксацію та показувати документи.

Раніше Міноборони опублікувало список того, що передбачає законопроєкт № 10449 про мобілізацію та військову підготовку:

  •  Мобілізація пропонується від 25 до 60 років. 
  • З 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка. 
  •  Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян.
  • Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці у воєнний
  • Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби
  • Громадяни з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку.

28 березня Комітет з питань безпеки має завершити розгляд усіх правок до закону.

Раніше, 19 грудня, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Генеральний штаб та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пропонували додатково мобілізувати ще до 400-500 тисяч людей.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України, 25 грудня, вніс до Верховної Ради законопроєкт про удосконалення мобілізації і військового обліку.

Автори законопроєкту очікують, що у разі його прийняття покращиться процес комплектування особовим складом Збройних сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації. Законопроєкт мають розглянути в парламенті. Так, пропозиції можуть бути змінені.

Як відомо, 11 січня відбулася закрита нарада з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради в закритому режиму щодо законопроекту про мобілізацію. За результатами наради, законопроект повернувся ініціатору.

Пізніше стало відомо, що міністерство оборони України вже підготувало нову редакцію законопроекту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, 30 січня Кабмін передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Редакція 0512 вивчила порівняльну записку та пропонує дізнатись, що зміниться, якщо цей законопроєкт приймуть.

7 лютого, Верховна рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про зміну правил військової служби, мобілізації та військового обліку. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 243 парламентарів, а 12 виступили проти.

Станом на 26 лютого в законопроект про мобілізацію подали 4195 правок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обмежено придатні україна #новини миколаїв #законопроект про мобілізацію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...