
Шкідливість амброзії для здоров'я
Літо – не лише сезон тепла і відпусток, але і цвітіння. Серед рослин є справжнісінькі провокатори сезонної алергії, яка погіршує самопочуття і якість життя. До таких рослин відноситься амброзія. На вигляд це красива і нешкідлива квітка, проте клопоту зі здоров'ям він може доставити чимало. Тому амброзію треба знищувати, і робити це слід професійно, щоб був результат і ситуація не погіршала. При неправильних діях амброзія може поширюватися ще інтенсивніше.
У сьогоднішній статті ми розповімо, що це за алерген, як він впливає на здоров'я і чи можна ефективно з ним боротися.
Що є рослиною?
Амброзія полинолиста дістала свою назву на честь запашного крему і їжі міфічних грецьких богів. Доповнення “полинолиста” з'явилося внаслідок схожості з полином. Ця однодомна рослина (жіночі й чоловічі квітки є на одній і тій же особині) з сімейства айстрових. Стебло гіллясте, пряме. Верхня сторона листків насиченого зеленого кольору, а нижня – сірувата з узліссям. Дрібні квітки жовтого кольору.
Амброзія — рослина Північної Америки. Проте в 19 столітті її насіння випадково було завезене в Європу з червоною конюшиною. В Україні бур'ян був уперше зафіксований в 1914 році. Він добре прижився в різних регіонах країни, а особливо на півдні. Таку траву можна зустріти уздовж доріг, на необроблюваних землях, поблизу водойм.
Коли цвіте амброзія?
Період цвітіння бур'яну триває з серпня по жовтень. За цей сезон кожна квітка може виділяти близько мільярда зерняток пилку. Вітром вона розноситься на великі відстані.
Характерні симптоми сезонної алергії і як полегшити стан
Пилок амброзії для чутливих до неї людей – алерген. Крім того, навіть здорові люди при контакті з нею ризикують зіткнутися з алергічною реакцією. Коли пилок потрапляє на слизові оболонки людей, організм намагається від неї позбавитися, запускаючи такі реакції: нежить, багатократні чхання, поява сліз.
Можливі почервоніння шкіри, першіння в горлі. Також є ймовірність розвитку астми, хронічного бронхіту і набряку легенів. Є і нетипові реакції організму: втрата нюху, смаку, головний біль, порушення сну.
Перераховані симптоми не лише погіршують якість життя, але і погано позначаються на здоров'ї та можуть бути небезпечними. При появі алергічних реакцій необхідно звернутися до отоларинголога. Він проведе огляд і призначить лікування, як правило, у вигляді антигістамінних пігулок і спеціального назального спрею. Для екстреної допомоги внутрішньовенно вводиться “гарячий” укол, що складається з дексаметазону і натрій-хлору. Вистачає одній-двох ін'єкцій, щоб симптоми вже через декілька днів пішли до наступного року.
Як боротися з амброзією?
Важливий крок у боротьбі з алергією – усунення її джерела. В такому випадку – це агресивний пилок амброзії. Слід знищити бур'яни до початку цвітіння на території свого дому/установи й поблизу. Важливо усунути її до цвітіння не лише через алергенність, але і з огляду на те, що рослина розмножується насінням.
Самостійно знищити амброзію можна такими методами:
- Викорінення. Якщо ділянка невелика, людина може від неї позбавитися, викоріняючи.
- Скошування в період бутонізації. На територіях підприємств, організацій, на полях може допомогти скошування. Але якщо косити бур'яни під час зростання (вегетація) і цвітіння, ситуація тільки погіршає – амброзія ще більше поширюватиметься і викликатиме алергію.
Як показує практика, самостійно впоратися з проблемою непросто через алергенність рослини, великої чисельності насіння і потужної кореневої системи.
У компанії “Ліквідатор”фахівці використовують сучасні й безпечні для середовища і людей гербіциди, які згубно діють на амброзію. Склад включає екстракти органічного типу і мінеральні розчини. Вони стимулюють відмирання коренів, усихання листя, пригноблення зростання і пригнічення розвитку насіння.
Ми не залишимо амброзії ні єдиного шансу!