• Головна
  • Для військовослужбовців та поліцейських: Зеленський підписав закон щодо скасування статусу "обмежено придатний"
09:35, 3 квітня
Надійне джерело

Для військовослужбовців та поліцейських: Зеленський підписав закон щодо скасування статусу "обмежено придатний"

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10313 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

Згідно з закономдля військовослужбовців та поліцейських визначається лише два стани — «придатний» або «непридатний» до військової служби.  Визначити, до якої саме категорії тепер відноситься військовослужбовець, якщо раніше його вважали «обмежено придатним», може повторна військова лікарська комісія.

Також законом передбачається можливість військовим перебувати на лікуванні до 12 місяців, зокрема, за кордоном. Військовослужбовців зможуть звільнитися для догляду за хворою дитиною віком до 14 років і отримати відпустку у разі народження дитини або після поранення чи контузії. 

Передбачена  безоплатна психологічна допомога особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією рф проти України, чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах.

У цьому ж законі визначено розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану. Розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби, не може становити менше 15 мільйонів гривень. Розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується в інших випадках, не може становити менше розміру одноразової грошової допомоги, передбаченої підпунктом "а" пункту 1 цієї статті".

Нагадаємо, також Президент підписав законопроєкт, що зменшує мобілізаційний вік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #обмежено придатний #закон мобілізація #військові Україна #в Україні скасували статус «обмежено придатний» #новини Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...