"Якщо всі напряжуться, то в наступному році у Миколаєві вже з’явиться вода",- Сєнкевич
Миколаїв вже два роки живе без питної води в кранах. Наразі планують побудувати новий водогін, альтернативний Дніпру.
Про це розповів мер міста Олександр Сєнкевич у інтерв’ю на ТРК «МАРТ».
За його словами Миколаїв замовив дослідження у французької компанії "Інджис". Оплатив ці роботи Європейський інвестиційний банк.
- В рамках співпраці "Іджиса" і Європейського інвестиційного банку, вони дослідили 5 різних джерел водопостачання питної води в місто Миколаїв. Вони визначились з одним з джерел, яке може використовуватися для питної води. Для цього потрібно побудувати станцію водозабору, трубопровід для постачання цієї води на Миколаїв, тут побудувати очисні споруди, які будуть очищувати саме цю воду і запустити її в мережу.
Мер додав, що, крім того, ще є додаткова ідея з відновленням Жовтневого водосховища. Цю програму не полишають і продовжують розробляти.
- До того ж "Іджис" повідомив, що це потрібно робити. Паралельно ми подумали, що у нас серпень – вересень – це час коли цвітуть річки і запах та смак у води змінюється. Тому, можливо, було б використовувати після реконструкції цього водосховища. Тобто після того, як воно стане водонепроникним, коли не буде підтоплювати жителів мікрорайонів Кульбакіно, Широка Балка та селище Горького, після того можна буде використовувати цю воду. Поки що це все на питанні проєктування.
Минулого тижня відбулась зустріч з прем'єр-міністром України Денисом Шмигальом. Під час якої він доручив протягом року забезпечити безперебійну подачу технічної води у Миколаєві, а також розпочати проєктування і будівництво нового водогону для забезпечення міста питною водою.
- "Іджис" розробила ТЕО, ми його розглянули півтора тижня тому з міністром Олександром Кубраковим і підготували зустріч, яка відбулась минулого тижня за керівництвом прем’єр-міністра. Проговорили хто і за що відповідальний, де шукаємо фінансування, які запускаємо черги будівництва. Всім надали розпорядження, поставили строки. Мені цей проєкт здається дуже живим. Це не просто так – на папері. Адже під час цієї ж наради було прийнято рішення, що все відбуватиметься за принципом "проєктуй — будуй". Тобто не буде проводитись проєктування, потім тендериться забудова. Я не розділяю оптимістичні прогнози, що це буде зроблено до кінця року, проте якщо всі напружаться, то в наступному році у місті Миколаєві вже з’явиться вода,- наголосив мер Миколаєва.
Сєнкевич зауважив, щоб містяни не плутали цей проєкт і гроші, які раніше виділяв Кабмін
- Якась частина коштів виділяється з державного бюджету, а якась частина буде знаходитись додатково. У нас є потенційні донори. Я розумію, що у людей багато інформації. Не плутайте ті кошти, які виділив Камбін на Миколаївську ОВА по заміні магістральних мереж, які в центрі міста. Це зовсім різні напрямки фінансування.