
Підвищення мінімальної зарплати та податків: які зміни очікують на миколаївців у квітні
У квітні на українців чекає ряд змін. Зокрема мова йде про підвищення мінімальної зарплати, індексацію пенсії та підвищення податків.
Редакція 0512 розповість детальніше про кожну зміну.
Підвищення мінімальної заробітної плати
Ще в березні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував підвищення "мінімалки" з 1 квітня. Тепер мінімальна зарплата складає 8 тисяч, а раніше була 7100 гривень.
"Підвищення відбулося, як ми і обіцяли. З 1 квітня будемо збільшувати виплати для працюючих пенсіонерів. Також із 1 квітня підвищується мінімальна зарплата. Зараз вона складає 7100 грн. Буде - 8000 грн", - повідомив очільник уряду.
Підвищення податків
Підвищення зарплати тягне за собою і підвищення податків:
- ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) - 18% від мінімалки, що становитиме 1440 грн;
- військовий збір - 1,5% від МЗП, що дорівнює 120 грн;
- ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування) - 22%, що з 1 квітня становитиме 1760 грн.
Мінімальна пенсія
З 1 квітня підвищують мінімальну пенсію для 65-річних непрацюючих пенсіонерів, які мають стаж 30/35 років (відповідно для жінок і чоловіків). Тепер мінімальна пенсія становитиме 3200 грн (це 40% від мінімальної зарплати). А на працюючих пенсіонерів чекає перерахунок пенсій, який буде автоматичним.
Виплати для ВПО
Уряд продовжив подання заяв на перепризначення виплат на проживання для ВПО до 30 квітня 2024 року. Виплати ж незмінні - 2 тисячі для дорослих і три тисячі для дітей.
Окрім уже визначених категорій, міністерство пропонує надати можливість отримувати допомогу таким громадянам:
- дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя;
- патронатним вихователям;
- дітям, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9444 грн);
- людям після досягнення віку 55 років;
- людям з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9444 грн;
- людям , які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку;
- людям з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
- людям , у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Демобілізація строковиків
З квітня розпочинається демобілізація військовослужбовців строкової військової служби, призваних до ЗСУ до початку повномасштабної війни в Україні. Як відомо, раніше президент підписав відповідний указ №149/2024.