• Головна
  • В районі Кінбурнської коси українські воїни знищили рашиський танкер "Механік Погодін",- ФОТО
12:30, 12 березня 2024 р.
Надійне джерело

В районі Кінбурнської коси українські воїни знищили рашиський танкер "Механік Погодін",- ФОТО

11 березня в районі Кінбурнської коси Повітряні Сили ЗС України знищили російський танкер "Механік Погодін", який окупанти використовували як пункт управління.

Як повідомляють у ВМС ЗС України, танкер "Механік Погодін" IMO № 9598397, належав російській компанії VEB - Leasing OJSC (Санкт-Петербург), яка була внесена до санкційного списку. 

На виконання Указу президента України «Про рішення РНБО від 02 травня 2018 року «Про застосування та скасування економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» та згідно з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду у серпні 2018 року танкер "Механік Погодін" був заарештований і до літа 2023 року знаходився на території Херсонського морського порту. Після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС танкер викинуло на берег Кінбурнської коси, яку тимчасово контролюють росіяни.

Надалі, росіяни розгорнули на судні спостережний пост для ведення розвідки, а також засоби РЕБ. Судно періодично використовувалося як платформа для завдавати удару FPV-дронами по території Херсонської області.

- Слід зазначити, що судно, відповідає визначенню військового об’єкту згідно пункту 40 та підпункту с) пункту 60 Керівництва Сан-Ремо з міжнародного права, що застосовується до збройних конфліктів на морі. Танкер "Механік Погодін" був включений до системи РЕБ і збору розвідувальної інформації противника, а також систем спостереження, командування та зв'язку. Отже знищення російського танкера "Механік Погодін" не лише завадило загарбникам у реалізації їхніх планів, а й було здійснено у повній відповідності до норм Міжнародного гуманітарного права,- зазначили у ВМС. 

Нагадаємо, раніше українська розвідка спільно з ВМС ліквідувала патрульний катер "сєрґєй котов"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#знищення російських суден #танкер "Механік Погодін" #знищено танкер "Механік Погодін" #ЗСУ ліквідовують #новини Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...