• Головна
  • Що зміниться для миколаївців у березні
10:10, 2 березня
Надійне джерело

Що зміниться для миколаївців у березні

У березні на українців чекає ряд змін. Редакція 0512 пропонує ознайомитись з тими змінами, які пройдуть в перший місяць весни.

Планова індексація

Щорічно в березні проходить індексація пенсій, які у 2024 році буде підвищено майже на 8% з огляду на інфляцію та величину середньої заробітної плати.

З 1 березня середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5717 грн. При цьому максимальна сума підвищення не може бути більшою за 1500 грн, а призначені у 2021-2023 роках пенсії зростуть на 100 грн.

Перерахунок мінімальних пенсійних виплат

З 1 березня 2024 підвищать мінімальні пенсії залежно від віку та наявності страхового стажу:

  • одержувачам мінімальної пенсійної виплати (пенсіонери з малим страховим стажем) – з 2520 грн до 2725 грн;
  • пенсіонерам у віці до 70 років зі стажем 30/35 відповідно у жінок/чоловіків – з 2760 грн до 2980 грн;
  • непрацюючим пенсіонерам у віці від 65 до 70 років зі стажем 30/35 відповідно у жінок/чоловіків
  • пенсіонерам у віці понад 80 років зі стажем 20/25 – з 3120 грн до 3370 грн;
  • пенсіонерам у віці від 70 років зі стажем 30/35 відповідно у жінок/чоловіків – з 3000 грн до 3240 грн.  

Нові правила для ВПО

З 1 березня 2024 змінюється порядок виплат грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), адже тепер виплати передбачені лише для деяких категорій, а решті доведеться подати нову заяву. Значну кількість ВПО можуть позбавити допомоги, адже критерії призначення будуть більш жорсткими.

Автоматично продовжать виплати ще на пів року:

  • пенсіонерам, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн.
  • особам з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям.
  • дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Після подання нової заяви з 1 березня зможуть отримувати допомогу такі категорії:

  • вагітні жінки після 30-го тижня вагітності.
  • малолітня дитина, яка прибула у нову громаду без супроводу законного представника.
  • особи, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та /або отримують державну соціальну допомогу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9444 грн).
  • особи працездатного віку, які не працюють, але зареєструвалися в центрі зайнятості, і при цьому у сім’ї є діти, які відвідують садочки або навчальні заклади.
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

Також держава надаватиме додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей, якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї на місяць не перевищує 9444 грн і якщо такі сім'ї проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. За таких умов заяву на продовження виплат можуть подати:

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, чи навчання у школі відбувається онлайн або у змішаному форматі, також можуть подати заяву та отримувати виплати ще 6 місяців.

Додамо, що допомога не надається переселенцям, які:

  • купили земельну ділянку, будинок чи квартиру на суму понад 100 тис. гривень;
  • купили нову машину (до п'яти років); мають власне житло на неокупованих територіях та територіях, де не ведуться бої;
  • купили іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. гривень;
  • мають на депозитному банківському рахунку більше ніж 100 тис. гривень.

Реєстрація на національний мульпредметний тест

14 березня починається реєстрація на проходження основної сесії тестування. Зареєструватись можна буде до до 11 квітня в особистому кабінеті випускника. 

У2024 році обов'язковими будуть три предмети: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет можна обрати довільно: фізика, хімія, біологія, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, географія, українська література.

 Перехід на «літній» час

В останню неділю березня Україна перейде на «літній» час. У ніч із суботи на неділю, 31 березня, о 03:00 стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.

Тарифи на "комуналку"

Стало відомо, що до кінця опалювального сезону в Україні не планують підвищувати комунальні тарифи. Зокрема, ціни на газ, опалювання та воду для громадян залишаться без змін.

За електроенергію у березні 2024 року українці платитимуть й надалі 2,64 грн/кВт•год. Також в Міненерго 1 березня заявили, що поки що не планують підвищувати тариф.

Ціна газу для побутових споживачів, які користуються послугами Нафтогазу, залишатиметься на рівні 7,96 грн/кубометр. Ціни на газ у решти постачальників будуть у межах від 7,7 грн за кубометр до 9,90 грн.

Тарифи на воду також для миколаївців не змінюватимуться. Нагадаємо, що чинний тариф діє з січня, 2022 року: централізоване водопостачання — 17, 532 грн, централізоване водовідведення — 16, 512 грн., всього — 34, 044 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зміни миколаїв #зміни у березні #новини миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...