• Головна
  • Дитина відмовляється їсти: чому і що з цим робити?
Новини компаній
10:51, 27 лютого

Дитина відмовляється їсти: чому і що з цим робити?

Новини компаній
Дитина відмовляється їсти: чому і що з цим робити?, фото-1

Коли дитина відмовляється їсти, у батьків це завжди викликає тривогу і занепокоєння. Вони починають переживати: а раптом малюк захворів або в нього щось болить? Та чи варто одразу панікувати? Психологиня Марія Сичинська зауважує, що причини відмови від їжі в дітей можуть бути різноманітними, в тому числі пов'язаними з психологічними аспектами. То чому ж все ж таки дитина може відмовлятися їсти?

Причини відмови від їжі

Однією з найпоширеніших причин є зниження апетиту, що пов'язано з фізіологічними факторами, такими як хвороби або прорізування зубів. Проте є й інші, менш очевидні причини.

Так, втрату апетиту досить часто провокують стрес або тривожність. Крім того, негативні асоціації з певною їжею також можуть позначитися на харчових звичках дитини. Наприклад, дитина може відмовлятися їсти овочі після того, як одного разу вона злякалася отруєння. У таких ситуаціях батькам слід створити нові, позитивні асоціації з овочами, наприклад, надавши дитині можливість брати участь у приготуванні та виборі продуктів.

Експертка з дитячо-батьківських відносин Марія Сичинська також зазначає, що важливою причиною, яка може призвести до проблем із харчуванням, є порушення прив'язаності до батьків. Якщо дитина відчуває нестабільність у стосунках із близькими дорослими, це може негативно позначитися на її апетиті. Вона може використовувати відмову від їжі як спосіб висловити свої почуття та незадоволення. Психологиня називає ще декілька поширених психологічних причин відмови дитини від їжі, серед яких: емоційне насичення їжею, несмачні страви, чутливість до консистенцій та ароматів, маніпуляції тощо.

Так, експертка зазначає, що дітям може просто не подобатися смак, консистенція або аромат пропонованих страв. Наприклад, якщо дитині не подобається кисле, то її апетит може знизитися за наявності такої їжі в меню. Крім того, діти можуть відмовлятися від їжі, щоб контролювати свої дії, привернути увагу та викликати реакцію дорослих. В таких ситуаціях важливо дати дитині відчуття контролю, наприклад, надавши їй можливість вибору та участі в процесі харчування.

Розуміння причин, через які дитина може відмовлятися від їжі, та уважне ставлення до її потреб допоможуть батькам створити здорове та позитивне ставлення до харчування. Щоб розв'язати проблему, пов'язану з відмовою дитини їсти, важливо уважно спостерігати за нею, спілкуватися з нею і підтримувати її. А якщо проблема зберігається, не соромтеся звернутися по допомогу до фахівця (педіатра або психолога).

Психологиня Марія Сичинська зазначає: “...Малюк завжди сам вирішує: хоче він їсти чи ні. Не потрібно його вмовляти, а тим паче лякати покаранням або наслідками. Варто вчити дітей відчувати свій організм…”. Мамі з татом варто розуміти, що їхня дитина унікальна, і її потреби та вподобання можуть разюче відрізнятися від потреб та вподобань інших дітей. А отже, батькам слід поважати вибір дитини і не створювати зайвого тиску в питаннях харчування.

На завершення скажемо, що якщо ваша дитина тимчасово відмовляється їсти, панікувати не варто. Важливо бути уважними та турботливими батьками, щоб допомогти малюкові розвивати здорові харчові звички та ставлення до їжі.

Більше інформації та цінних порад щодо питання харчування дітей ви знайдете у статті психологині Марії Сичинської за посиланням:

https://sychynska.com/chomu-dytyna-vidmovlyayetsya-yisty-6-psyhologichnyh-prychyn-pro-yaki-ne-znaye-bilshist-batkiv/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...