• Головна
  • "Це все наша історія": миколаївців запрошують на фото-виставку, присвячену роковинам повномасштабного вторгнення, - ФОТО
19:30, 26 лютого
Надійне джерело

"Це все наша історія": миколаївців запрошують на фото-виставку, присвячену роковинам повномасштабного вторгнення, - ФОТО

У понеділок, 26 лютого, в укритті біля ДОФ розпочала свою роботу виставка-інсталяція "2 роки: Ціна Свободи". Фото-виставка діятиме ще протягом двох тижнів.

На виставці побувала і редакція 0512. Авторами світлин стали Дмитров Скороходов та Сергій Кононенко — ці два миколаївці фіксували всі злочини російських терористів, які вони коїли на території нашої області. Зруйновані будівлі, села після деокупації, звільнений Херсон, різноманітні заходи та як виглядає Миколаїв протягом двох років  — все це можна побачити на фото. 

— Перше, що роблять покидьки — вони змінюють історію, перейменують вулиці, змінюють книги. Вони змінюють історію нації. Я вважаю, що наше завдання робити навпаки. Ми закарбовуємо нашу історію в історії. Ми закарбовуємо злочини росіян, кожен вибух, кожен приліт. Сергій старався їздити та знімати злочини рф. Це все докази злочинів. Це дуже важливо. Культура теж важлива. Всі ці концерти, які робив Володимир Алєксєєв в деокупованих селах дуже важливі. Люди бачили рашку, а тут приїздимо ми, співаємо Гімн України. А ми це все закарбовували. Це все має залишитись в історії, — зауважив Дмитро Скороходов. 

- Це хроніка подій — те, що відбувалось. Моя мета — викликати емоції та нагадати, що війна не закінчується, продовжується. А також хочеться нагадати, що ми живемо, нас ніхто не залякає і ми будемо жити заради нас, заради України, — каже Сергій Кононенко. 

Крім того, на виставку завітав і мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, який вручив волонтерам ДОФ почесну відзнаку "За оборону Миколаєва". Адже саме з ДОФ 26 лютого 2022 року розпочалось волонтерське життя міста. Саме туди небайдужі містяни приходили спочатку робити коктейлі Молотова, аби "зустріти" ворога,  а вже потім ця вся робота перетворилась у великий волонтерський центр, який надає допомогу і досі. 

Сєнкевич, у першу чергу, подякував українським захисникам за те, що зараз є можливість жити та збирати заходи під українським небом:

Для нас ЗСУ — це наші героїчні дівчата і хлопці, але. Це велика кількість людей, які сьогодні ризикують найціннішим — своїм життям для того, щоб ми з вами могли отак от збиратися. 

Олександр Сєнкевич

Олександр Сєнкевич

Нагадаємо, вже не вперше  проводяться різноманітні виставки. Зокрема, у березні, 2023 року відкрилась  виставка-інсталяція "Фортеця Півдня". Її авторами стали Сергій Кононенко та Дмитро Скороходов. Автори світлин  зафіксували Миколаїв, звільнений Херсон та деокуповані населені пункти нашої області саме так, як все було цей рік: зруйновані домівки, черги за водою, радість в очах жителів, яких звільнили від російської окупації... Все це можна побачити на світлинах.

"Неспроста саме  Дмитра Скороходова та Сергія Кононенка тут фотографії. Так сталось, що тісно вони співпрацювали з нашим волонтерським центром. У Сергія тут є фото, які зроблені на початку березня. У Дмитра є фото ДОФ. Ці фото ніде не викладались, щоб не натягувати на себе увагу.  І Діма, і Сергій дуже багато знімали. Вони їздили з нами в рамках проекту "Культурна місія", де ми за півтора місяця відпрацювали 41 село, зіграли 20 концертів та розвезли 250 тонн допомоги. На цій виставці захотілось об'єднати і культурне начало, і волонтерське. Дати місту змогу трошки відпочити", - зазначив організатор заходу та волонтер Володимир Алєєксєєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка миколаїв #новини миколаїв #війна миколаїв #два роки війни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...