Аркасівські леви та ряд будівель: Десять об'єктів у Миколаєві внесли до переліку культурної спадщини
До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включили 10 обʼєктів культурної спадщини, які знаходяться на території Миколаєва.
У наказі Мінкульту. опублікували список об'єктів. Раніше ми писали, що до цього списку внесли городище "Дикий сад".
Зокрема до Держреєстру внесли наступні обʼєкти:
– будинок, в якому мешкав П.К. Саксаганський (Тобілевич), один із корифеїв українського театру, який знаходиться по вулиці Інженерна, 2.
– будинок, в якому був відкритий перший міський музей, і в якому деякий час розміщувалось товариство "Просвіта" по вулиці Мала Морська, 15.
– будинок, в якому народився М.М. Аркас – фольклорист, автор опери "Катерина", історичний та громадський діяч на вулиці Нікольська, 13.
– пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні на розі вулиць Будівельників та Кругової.
– дві мармурові скульптури левів, що стояли біля парадного входу до будинку сім’ї Аркасів по вулиці Соборній, 2.
– міське дівоче училище (згодом 2-га жіноча гімназія) по вулиці Адміральська, 24.
– будинок театру Монте, в якому виступали видатні діячі культури та мистецтва по вулиці Адміральська, 27.
– Синагога по вулиці Шнеєрсона, 13.
– будинок колишнього чоловічого комерційного училища, в якому вчився І.Є. Бабель, відомий письменник по вулиці Артилерійська, 19.
– городище "Дикий Сад"
Тепер Миколаївська ОВА повинна поінформувати власників об’єктів культурної спадщини про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Протягом 2024 року, але не пізніше 6 місяців після припинення/скасування воєнного стану в Україні, забезпечити приведення облікової документації на пам’ятки, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, у відповідність до цього наказу та формування облікових справ на пам’ятки культурної спадщини у паперовій та електронній формах.