• Головна
  • "Військові можуть не їхати до Києва": у Миколаєві працює реабілітаційний центр, який надає бійцям безкоштовні послуги,- ФОТО
12:40, 16 лютого
Надійне джерело

"Військові можуть не їхати до Києва": у Миколаєві працює реабілітаційний центр, який надає бійцям безкоштовні послуги,- ФОТО

У Миколаєві майже 10 місяців працює реабілітаційний центр "Care4You", де військові після поранень можуть отримати безкоштовну допомогу. За цей час заклад допоміг понад 120 захисникам.  

Редакція сайту 0512 поспілкувалася з директором центру "Care4You" Іваном Логушем, фізичним терапевтом Олександром Ткаченком та співзасновником центру, керівником БФ «Український Цифровий Фронт» Вячеславом Базаренко. Кожен з яких має свої обов’язки, проте працює заради однієї мети

Сьогодні центр має сучасне обладнання, а фахівці індивідуально підбирають спеціальні методики лікування, а ще рік тому все починалося з ідеї.

Реабілітаційний центр у Миколаєві відкрили у квітні 2023 року. Ініціатором створення такого медзакладу став волонтер В'ячеслав Базаренко. Саме він звернув увагу на потребу такої клініки у місті і дав фінансовий старт для створення центру.

Рік тому волонтер після операції потрапив до інституту реабілітації у Києві, де саме завідувачем відділення відновлення та реабілітації працював Іван Логуш, майбутній директор "Care4You". Тоді Базаренко поділився своєю мрією,  що хоче у Миколаєві створити реабілітаційний центр, адже у місті з цим напрямком існували проблеми і, наприклад, військовим з Миколаївщини доводилось шукати допомогу в інших областях.

- В'ячеслав сказав, що є ресурс і запропонував у Миколаєві відкрити реабілітаційний центр та допомагати миколаївцям. Ми обговорили і вирішили спробувати його відкрити. Таким чином ми могли допомагати військовим. У мене вже була на прикметі команда. Ми їздили по місту, знайшли приміщення, у квітні завезли у наш центр перші столи та обладнання, в потім почали звертатися перші військові, — пригадує Іван Логуш.

В'ячеслав Базаренко розповідає, що обладнання для клініки закупили за його власні кошти. Через пів року роботи вони вперше отримали допомогу від іспанських донорів.  

- Обладнання закуплене за приватні кошти. Воно все ліцензійне — його не можна просто так придбати і працювати. Обладнання повинне бути сертифіковане, ліцензоване і внесене в перелік ліцензій, яке подаєш на Міністерство. До того ж обладнання має відповідати саме реабілітації. Ми подавалися на «єРоботу» і за цією програмою отримали кошти вже після того, як відкрилися. Тут також потрібно розуміти, що це позика і ці гроші потрібно повертати. Далі ми надавали безкоштовні послуги військовим коштом фонду. Вже коли про нас більше дізналися, то команда з Миколаївської облдержадміністрації почала допомагати направляти до нас зовнішніх донорів. Наприклад, іспанські донори передали нам два види електротерапії, два види електростимуляції, килимки, електроди. Також великою допомогою є те, що в ОВА розповідають про нас і більше людей зможе дізнатися про нашу діяльність, — говорить Базаренко.   

Одними з перших пацієнтів були бійці з підрозділу «Бузький Гард», підрозділу «Лють», 3-тьої штурмової бригади полку «Азов».

- З різних підрозділів почали звертатися з проблемами – у когось боліло одне, а другого інше. І пішов такий потік. Звісно, ми надавали послуги безкоштовно. Пізніше ми почали працювати з цивільними. Ціни для цивільного населення набагато нижчі, ніж в інших областях, - розповідає Логуш.

Директор реабілітаційного центру зазначає, що військові звертаються до них після мінно-вибухових травм, контузій, осколкових поранень, бойових поранень тощо. Вдень фахівці центру приймають 10 цивільних та 5 – 7 військових.

Щодо того, на якій основі надають безкоштовні послуги військовим, Іван Логуш пояснює:

- Всередині клініки у нас працюють так звані «квоти». Якщо військовий звертається до мене, я його оглядаю і якщо бачу, що йому не потрібна довготривала реабілітація, ми по квоті робимо йому процедури. Наприклад, електростимуляція, масаж та таке інше. Тобто, квотою ми називаємо ті послуги, які ми можемо надати декілька разів. Так звана швидка допомога військовим. Також у нас є партнер «Український цифровий фронт», власником якого є Слава Базаренко. Цей фонд бере від одного до чотирьох людей на тривалий термін реабілітації. Це 10 – 15, може бути і більше, послуг. Військові з Миколаєва можуть не їхати до Києва, щоб отримати ці послуги, а бути вдома і проходити реабілітацію.

За словами В’ячеслава Базаренка, «Український цифровий фронт» підписав меморандум з Миколаївським військовим госпіталем, що збільшить допомогу для військових у питанні реабілітації.

- Наш директор центру обере  п’ять людей, які отримають реабілітацію, згідно з цим меморандумом. Госпіталь привозитиме військових до нашого центру на процедури і забиратиме назад. Це вже відпрацьовано. Я думаю, що незабаром ми зможемо її запустити,— пояснив Базаренко.

Один з тих, хто зараз проходить довготривалу реабілітацію – військовий з Миколаєва Дмитро, який отримав важке поранення під Бахмутом. Чоловіка  направляли з одного медзакладу до іншого. Потім дружина Дмитра звернулась за допомогою до "Care4You".

- У Дмитра контрактура. Мова йде про стягнення м’язів після тривалої нерухомості. Тепер нам потрібно людину, скажімо так, «розтягнути». Уявіть його відчуття. Наприклад, коли людина не займається спортом і зробила різко сильні навантаження. Результат – все болить. Але після спорту цей біль пройде, а Дмитро з таким відчуттям живе постійно. При, тому що у нього пошкоджений головний мозок та були контузії. Важко уявити, яке це навантаження. Ми з фондом розглядали його ситуацію, і реабілітацію Дмитра фінансує фонд, — зазначив Іван Логуш.

Дмитру, як і іншим пацієнтам, у клініці розробили індивідуальну програму.  Кожен його візит розділений на кілька процедур. Цього разу він розпочав з  фізичної терапії.

- Минулого разу ми одразу ж починали з електростимуляції. У Дмитра атрофія, контрактура. Він не просто лежить і проходить курс електростимуляції, а це все проходить в курсі з фізичним навантаженням. Це більш дієву, адже стимуляція працює без участі нервової системи. ЛФК дає дієву прогресію. Термін реабілітація для Дмитра ми не встановлювали, адже у сучасній реабілітації такого терміну не існує. Не можна сказати, що, наприклад, за місяць хтось стане новою людиною. Є певний шаблон – ми працюємо і дивимося за прогресією. Загалом, переломи у військових у нас займали півтора місяця роботи, — розповідає фізичний терапевт Олександр Ткаченко.

За словами директора центру, найдовша реабілітація за час їхньої роботи проходила у військового, який отримав осколкове поранення в руку – п’ять тижнів. Найкоротші, у клініці їх називають методом швидкої реабілітації, тривають два дні.

Варто зазначити, що окрім реабілітації, у центрі надають і психологічну підтримку. Іван Логуш зазначає, що її призначають пацієнтам за необхідності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Care4You #реабілітаційний центр миколаїв #реабілітація військові миколаїв #Миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...