• Головна
  • На Миколаївщині чоловік отруївся чадним газом
09:40, 9 лютого
Надійне джерело

На Миколаївщині чоловік отруївся чадним газом

У селі Прибужани Вознесенського району Миколаївській області чоловік отруївся чадним газом.

Як повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, 8 лютого рятувальники отримали інформацію про те, що  чоловік 1954 р.н. отруївся чадним газом. Як з'ясувалось він використовував для обігріву приміщення буржуйку й порушив правила експлуатації.

Відчувши себе погано, чоловік сам викликав лікарів, що вберегло йому життя. Наразі він знаходиться у стані середньої важкості у реанімаційному відділенні та отримує необхідну допомогу.

Рятувальники нагадують, що чадний газ – безбарвний, дуже отруйний газ без запаху який утворюється внаслідок неповного згоряння пального в автомобільних двигунах чи в опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива. Він дуже небезпечний для організму людини і не має запаху, а тому отруєння може настати непомітно. Навіть незначна його кількість, що потрапляє у повітря і вдихається людиною, викликає запаморочення і нудоту, а концентрація чадного газу в повітрі у межах 1 мг/м³ є небезпечною для життя.

Отруйний вплив чадного газу обумовлюється тим, що він утворює з гемоглобіном крові порівняно стійку сполуку, внаслідок чого кров втрачає здатність передавати кисень тканинам організму. Отруєння настає в результаті критичної нестачі кисню в організмі.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м'язова слабкість, червоний колір обличчя. Слід пам’ятати, що тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Як запобігти отруєнню чадним газом?

  • Конфорки і духовки використовувати тільки для приготування чи підігріву їжі, у жодному разі не для обігріву приміщення!
  • Не залишати колонку без нагляду.
  • Перед початком опалювального сезону слід ретельно перевірити димарі та газові конвектори: якщо тяга в них порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.
  • Регулярно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення.
  • Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з'являються симптоми отруєння – потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу.
  • Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати „104”.
  • Ні у якому разі не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

Домедична допомога при отруєнні чадним газом:

  • Хворого негайно винести на свіже повітря, піднести до носа шматок вати, змочений нашатирним спиртом, розстебнути всі частини одягу, що стискають дихальні шляхи, намочити груди та обличчя холодною водою і розтерти, забезпечити тілу зручний стан.
  • За необхідності здійснити штучне дихання для відновлення дихання і діяльності серця.
  • Негайно викликати «швидку медичну допомогу» за телефоном „103”.
  • Кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чоловік отруївся чадним газом #рятувальники миколаївщина #новини миколаївщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...