• Головна
  • На Миколаївщині кожен 25 житель хворіє на онко
08:40, 10 лютого
Надійне джерело

На Миколаївщині кожен 25 житель хворіє на онко

За 2022 рік в Україні зафіксували понад 90 тисяч людей, які захворіли на онко. Проте, дані не є точними, адже через повномасштабне вторгнення українці евакуювались, а також нема інформації з тимчасово окупованих територій. Станом на 1 жовтня 2023 року на статистичному обліку в установах та підприємствах охорони здоров'я Миколаївської області перебувало 43 045 людей зі злоякісними новоутвореннями.

Про це йшла мова у ході брифінгу 8 лютого, — передає 0512. Директор Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Клочко розповів, що за 2022 рік зафіксували 39 тисяч летальних випадків. Зі слів Володимира Клочка, значна частка у спектрі онкологічних хвороб випадає на рак шкіри. Уберегти себе від цієї напасті можна, обмеживши час перебування під відкритим сонцем.

Куріння, зайва вага, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя та недостатнє вживання рослинної їжі – все це причини третини смертей від раку, і це доведено вченими. Здоровий спосіб життя на 30-50% знижує ризик захворюваності на рак. Є й інші способи – імунізація. До 25% раку викликають віруси гепатиту та папіломи людини. Тому я звертаюся до всіх батьків: вони мають знати та подбати про те, щоб діти пройшли вакцинацію від гепатиту Б, і це гарантовано державою у перший день життя дитини. При можливості – знайти спосіб вакцинуватися від вірусу папіломи людини. Все це профілактичні заходи, які допоможуть уникнути виникнення цього захворювання, — сказав Володимир Клочко.

Що стосується Миколаївщини, до в.о.директора Миколаївського обласного центру онкології Дмитро Лагочев розповів, середній показник захворюваності населення на злоякісні новоутворення за підсумками 2015 року на 100 тисяч населення становив 400 людей. Це більше, ніж загалом в Україні на 6,5 більше, ніж загалом у країні.

Щорічно на Миколаївщині фіксують від 3,5 до 4,5 тисяч людей з вперше встановленим злоякісним новоутворенням. У 2015 році їх було 4 418, у 2021-му — 3 789. Станом на 1 жовтня 2023 року на статистичному обліку в установах та підприємствах охорони здоров'я Миколаївської області перебувало 43 045 людей зі злоякісними новоутвореннями.

Також зазначили, що, на жаль, новоутворення виявляють вже на пізніх стадіях:

- Говорити про перші симптоми хвороби некоректно, ви їх можете навіть не відчути. Пацієнти приходять вже із запущеними формами раку — третя-четверта стадія, коли проведення спец лікування вже неможливе або проводиться циторедуктивно. Мається на увазі дуже об'ємне хірургічне втручання, потім йдуть етапи хіміо- та променевої терапії. Все це дуже тяжко переноситься, і дуже тяжкі етапи реабілітації після такого лікування. Найправильніший напрямок – це рання діагностика. Впровадження скринінгових програм — те, що ми намагаємося зробити. Сподіваюся, цього року вони будуть розроблені та затверджені, – сказав Дмитро Лагочев.

Також Володимир Клочко порадив жителям проходити щорічне обстеження усього організму, аби запобігати захворюванню.

На Миколаївщині кожен 25 житель хворіє на онко , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день боротьби проти раку #рак миколаївщина #новини миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...