• Головна
  • Дезинфекція автомобільного транспорту: правила санітарної обробки
Новини компаній
18:00, 1 лютого

Дезинфекція автомобільного транспорту: правила санітарної обробки

Новини компаній

Власники автомобілів приділяють чимало часу технічному обслуговуванню, але часто забувають підтримувати чистоту в авто. За час користування транспортом в салоні накопичуються забруднення, пил і можуть з'явитися патогенні мікроорганізми. Щоб запобігти їх появі та поширенню потрібна професійна дезинфекція транспорту.

Особливо доцільна процедура дезинфекції для громадського і вантажного транспорту. Власникам нещодавно куплених вживаних авто також варто обробити салон.

Дезинфекція автомобільного транспорту: правила санітарної обробки, фото-1

Дезинфекція або звичайне прибирання – що краще?

Звичайне вологе прибирання самостійно або на мийці, безумовно, поліпшить ситуацію. Проте немає гарантії, що вона усуне усі патогени, забруднення і наліт. Для дезинфекції використовуються професійні засоби, що не залишають шансів патогенам. Оптимальний варіант – замовити дезинфекцію і до наступної процедури проводити звичайне чищення салону і кузова автомобіля.

Важливість процедури

У транспортних засобах з часом скупчуються патогени: грибки, віруси, бактерії. Також скупчується пил, який може викликати алергічні реакції й навіть набряк горла. З метою не допустити поширення серед людей і вантажу шкідливих мікроорганізмів потрібна своєчасна дезинфекція, особливо в період епідемій і сезонних ГРВІ.

Санітарні норми та правила дезинфекції транспортних засобів в Україні

Правила і норми регулюються Законом України “Транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним і водним транспортом” № 175 від 20.04.2005, а також Указом “Про затвердження Правил перевезення вантажу автомобільним транспортом в Україні” № 363 від 14.10.1997.

Дезинфекції підлягають транспортні засоби, на яких здійснюються наступні види діяльності:

  • перевезення харчових продуктів;
  • транспортування пацієнтів (машини швидкої допомоги);
  • катафалки;
  • вивезення побутового і медичного сміття.

Санітарна обробка проводиться державною санітарно-епідемічною службою або приватними особами, що мають відповідну ліцензію Мінохоронздоров'я України.

Очищення, промивання і дезінфікування поверхонь в авто здійснюється за допомогою спеціалізованого устаткування дезинфікуючими засобами. Процедура проводиться в мийних блоках або в спеціально відведених для цього місцях. Обов'язкове дотримання правил безпеки, у тому числі екологічних. Використовувані речовини мають бути сертифіковані та безпечні.

Після проведення процедури видається довідка з наступною інформацією:

  • Установа, яка зробила дезинфекцію авто.
  • Термін дії та номер ліцензії.
  • Вид транспорту і його номер.
  • Дані власника, з яким укладено договір.
  • Вид діяльності, яка здійснюється на авто.
  • Вживані засоби.
  • Дата проведення процедури.
  • Печатка організації й підпис відповідальної особи.

При невідповідності санітарним нормам забороняється експлуатація транспорту для вищеперелічених видів діяльності.

Як часто треба здійснювати дезинфекцію автомобільного транспорту?

Дезінфікування ТЗ сертифікованими препаратами робиться за потреби. Наприклад, після купівлі б/в авто. Але якщо процедура обов'язкова згідно із Законом, її необхідно проводити не рідше, ніж раз в десять днів.

Де і як можна здійснити обробку транспорту від патогенів?

Компанія “Ліквідатор” пропонує свої послуги з дезінфікування транспорту. Ми використовуємо прогресивне устаткування, засоби та технології, які забезпечують бажаний результат. Вони очищають, видаляють наліт, патогени та при цьому не шкодять поверхням, людям, вантажу і довкіллю.

Ми пропонуємо добросовісний сервіс і прийнятні ціни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...