• Головна
  • Як відсутність регулювання азартних ігор в ЄС може вплинути на нас?
Новини компаній
17:00, 23 січня

Як відсутність регулювання азартних ігор в ЄС може вплинути на нас?

Новини компаній

Відсутність в ЄС регулювання азартних ігор, які можуть бути наслідки?

У 2017 році Європейська Комісія прийняла рішення припинити всі провадження, пов'язані з порушеннями держав-членів у сфері азартних ігор, таких як безкоштовні ігрові автомати. Це означало, що країни-члени, які раніше піддавалися перевірці з боку ЄС, тепер отримали можливість самостійно визначати, чи порушили вони правила внутрішнього ринку. Така ситуація призвела до того, що з того часу дуже мало країн визнавалися такими, що порушують законодавство ЄС у цій сфері. В Україні в ігрові автомати демо грати безкоштовно можливо безпечно, адже влада справно виконує функцію контролю азартних ігор.

Порушення законодавства ЄС у Швеції

У Швеції уряд підтримував державну монополію на азартні ігри, активно просуваючи контрольовані державою операторів та відмовляючи іншим компаніям у доступі до ринку. Це відбувалося незалежно від того, чи дотримувалися інші оператори тієї самої нормативно-правової бази, що й монополіст, чи навіть перевищували її за рівнем захисту прав споживачів.

У 2014 році Єврокомісія вирішила подати до суду на Швецію за порушення законодавства ЄС. Комісія успішно відстояла принцип рівного ставлення в ЄС. Зрештою Швеція погодилася запровадити систему конкурентного ліцензування, яка набула чинності у 2019 році. На жаль, це стало останнім випадком, коли країна відмовилася від дискримінаційної монопольної системи після судового позову Єврокомісії.

Поточна ситуація та її наслідки

Наразі кожна держава-член регулює внутрішній ринок азартних ігор на власний розсуд. Ускладнює ситуацію те, що уряди часто володіють власними гральними компаніями, які працюють як на монопольних, так і на конкурентних ринках.

Як приклад можна навести спірний законопроєкт 55 Мальти. Він має на меті захистити компанії з мальтійською ліцензією на азартні ігри від судового переслідування в інших країнах ЄС. Це суперечить основному принципу ЄС - визнанню та рівному ставленню до органів влади і судів усіх держав-членів.

Через те, що ЄС відмовився від нагляду за ринком азартних ігор, Мальта автоматично не виконує рішення австрійського суду про експропріацію гральної компанії з мальтійською ліцензією. Для цього Мальта має довіряти ЄС у дотриманні закону обома сторонами - як державою, де прийняте рішення суду, так і державою, компанія з ліцензією якої є об'єктом цього рішення.

Така ситуація негативно впливає і на країни, які звертаються до ЄС за допомогою у справах, пов'язаних з азартними іграми. Наприклад, вимоги Австрії та Німеччини до Мальти скасувати Білль 55 матимуть меншу вагу, оскільки ці країни самі створюють численні перешкоди на своїх ринках азартних ігор. Але в Україні таких проблем із регулюванням немає, тому гравці можуть в ігрові автомати демо грати безкоштовно на ліцензованих сайтах онлайн казино.

Вигоди єдиного підходу ЄС

Всі держави ЄС виграли б від спільного розуміння принципів регулювання ринку азартних ігор. Потрібно створити єдину структуру та запровадити єдину ліцензію ЄС, яка б встановила стандарт вимог до гральних компаній.

За такого підходу суперечності між країнами можна було б уникнути. Комісія ЄС забезпечувала б дотримання законів та захищала інтереси як гравців, так і операторів на всій території Союзу - від Мальти до Швеції, від Португалії до Австрії.

На жаль, наразі перспективи створення єдиного європейського ринку азартних ігор з регулюванням на рівні ЄС видаються досить туманними.

Порівняння поточної ситуації та єдиного ринку азартних ігор ЄС

Параметр

Поточна ситуація

Єдиний ринок ЄС

Регулювання

На рівні окремих країн

Єдині правила на рівні ЄС

Виконання судових рішень інших країн

Відсутнє або ускладнене

Забезпечене завдяки довірі та єдиним стандартам

Державна участь на ринку

Державні монополії та конкурентна діяльність

Єдині правила для державних та приватних компаній

Захист інтересів гравців

Різний рівень у різних країнах

Єдині стандарти на всій території ЄС

Захист інтересів операторів

Можливість дискримінаційних обмежень у країнах

Рівні умови для операторів з усіх країн ЄС

Доступ до ринку інших країн

Ускладнений або неможливий

Єдина ліцензія ЄС дає доступ до всього європейського ринку

Таким чином, відсутність єдиного підходу ЄС до регулювання ринку азартних ігор призводить до низки негативних наслідків як для гравців, так і для операторів. Координацію з боку Єврокомісії необхідно відновити для забезпечення принципів вільного ринку та верховенства права на всій території Європейського Союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...