
На Миколаївщині повернули державі 4 кургани: ще 7 планують вилучити з приватного користування
На Миколаївщині повернули з приватного користування у державну власність 4 кургани епохи пізньої бронзи та раннього заліза.
Миколаївська обласна прокуратура зазначає, що мова йде про пам’ятки археології місцевого значення розташовані на території Баштанського та Первомайського районів області.
Як йдеться у сюжеті ТРК "МАРТ", Законом України "Про охорону культурної спадщини" визначено, що пам'ятки археології можуть перебувати виключно у державній власності. Ці кургани, всупереч вимог законодавства, були передані у власність громадян у складі земель сільськогосподарського призначення.
Начальниця управління представництва інтересів держави в суді Миколаївської обласної прокуратури Тетяна Стоянова розповіла, що прокуратура спільно з працівниками управління культури національностей та релігії ОВА розпочали пошуки випадків перебування курганів в приватній власності і створили інтерактивну мапу, на яку нанесли більшість пам'яток археології області.
Археолог Олександр Смирнов розповідає, що перші кургани на Миколаївщині насипалися приблизно в третьому тисячолітті до нової ери і останні кургани споруджувалися на початку нової ери. Смирнов підкреслив, що кургани слугували не лише соціальними маркерами суспільства того часу, але й виконували функції прикордонних позначок.
У Миколаївській обласній прокуратурі повідомили, що на розгляді в судах наразі залишається 3 справи зазначеної категорії. Робота продовжується, прокурорами підготовлено ще 4 такі позовні заяви.