
2023 рік у Миколаєві в фото - виставки, краса міста та жахливі прильоти
2023 рік для Миколаєва був різним: захисники України досі у полоні, втрати, руйнування через прильоти, відсутність питної води. Але водночас місто жило: виставки, прилаштування тваринок, робота волонтерів, захист містян, завдяки ЗСУ. Яким був цей рік у фото дивіться далі.
10 березня виставка у ДОФ робіт Юлії Поліщук
Уперше за 20 років, якщо не більше, у приміщенні ДОФу відкрилась виставка. У п'ятницю містяни зібрались, аби побачити виставку миколаївської ілюстраторки Юлії Поліщук.
- У мене є не тільки про Миколаїв роботи, але оскільки ми збираємось в Миколаєві, кількість обмежена, то майже всі роботи, які тут є, стосуються Миколаєва. Оскільки це ДОФ — місце одного з найбільших волонтерських центрів Миколаєва, у мене була серія, яка присвячена різним видам волонтерства. Вона так і називається: "Все для перемоги! Український тил". Всі ми знаємо, що наші військові — це герої, які звільняють наші міста. Але волонтери - це взагалі унікальне явище України. Що не держава зверху все організувала, а люди самоорганізувались. І це унікальне явище. Якби не волонтерський рух, було б страшно уявити, що було б з Україною, — каже Юлія.
30 березня, виставка у ДОФі "Фортеця півдня"
Цього ж місяця у ДОФ відкрилась ще одна виставка-інсталяція "Фортеця Півдня". Її авторами стали Сергій Кононенко та Дмитро Скороходов. Автори світлин зафіксували Миколаїв, звільнений Херсон та деокуповані населені пункти нашої області саме так, як все було цей рік: зруйновані домівки, черги за водою, радість в очах жителів, яких звільнили від російської окупації... Все це можна побачити на світлинах.
"Неспроста саме Дмитра Скороходова та Сергія Кононенка тут фотографії. Так сталось, що тісно вони співпрацювали з нашим волонтерським центром. У Сергія тут є фото, які зроблені на початку березня. У Дмитра є фото ДОФ. Ці фото ніде не викладались, щоб не натягувати на себе увагу. І Діма, і Сергій дуже багато знімали. Вони їздили з нами в рамках проекту "Культурна місія", де ми за півтора місяця відпрацювали 41 село, зіграли 20 концертів та розвезли 250 тонн допомоги. На цій виставці захотілось об'єднати і культурне начало, і волонтерське. Дати місту змогу трошки відпочити", - зазначив організатор заходу та волонтер Володимир Алєєксєєв.
Кожен прапорець - один вбитий росією невинний миколаївець
27 квітня, прильот по Адміралтейству
Вночі ворог атакував Миколаїв "Калібрами" з акваторії Чорного моря. Як пише спікер ОК Південь, 4 ракети були спрямовані з використанням особливостей місцевості та змін траєкторії для ускладнення виявлення. У Миколаєві внаслідок нічного рашиського обстрілу пошкоджено 82 приватних будинки, 7 з них фактично повністю зруйновані, 4 не придатні для проживання і у 44 приватних будинків пошкоджений дах. Зокрема, знищили росіяни і історичну будівлю Адміралтейства.
Червень. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, у Миколаєві піднявся рівень води в річці
Шостого червня, зранку, стало відомо, що російський агресор підірвав Каховську ГЕС. Це черговий геноцид українського народу, адже велика вода затопила не лише Херсонщину, а й дійшло до Миколаївщини та самого обласного центра.
20 липня, прильот ракети по житловому будинку в центрі міста.
20 липня, о 00:25 в Миколаєві оголосили повітряну тривогу, а вже о 3:00 пролунав перший вибух. А згодом ще і ще. Зранку стане відомо, що ймовірно російський агресор вдарив по місту ракетам Х-22, які дуже важко збити. Ще три ракети типу "Іскандер" силам ППО знищити вдалось.
Били росіяни знову по мирному населенню, які спали у своїх ліжках. Внаслідок одного з прильотів в центрі міста зруйновано триповерховий будинок.Внаслідок ворожого обстрілу загинуло 2 людини, ще 18 постраждало.
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Саме в цей день у 2014 році, сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали свої життя ха Україну. Сьогодні ми згадуємо усіх захисників та захисниць України, які загинули відстоюючи нашу незалежність.
У Миколаєві містяни вшанували пам'ять загиблих захисників України та поклали квіти до меморіалу "Струни пам'яті", що знаходиться біля зруйнованої російським агресором будівлі ОВА, де загинуло 37 людей.
У центрі міста знаходиться інсталяція в пам'ять про загиблих:
- Подивіться на це взуття. Кожен цей черевик символізує захисника, який зараз би мріяв пройтись рідним містом, зібратись на цій площі з друзями та відзначити День міста або День незалежності. Кожен з них став на захист рідної землі та віддав життя за нас з вами. За свою Україну.
Протягом року у Миколаєві відбувались виставки прилаштування тваринок
У Миколаєві за минулий рік КП "Центр захисту тварин" спільно із зооволонтерами провело три виставки з прилаштування безпритульних пухнастиків, де свої нові домівки знайшли 112 тварин.
Йога з песиками, яким можна подарувати дім
У Миколаєві проводилась йога з песиками з притулку. Засновниці студії "Мрія" — Ірина та Даніелла розповідають, що це абсолютно безпечно для собак та часто такого роду заходи використовують саме для соціалізації чотирилапих.
— Головне — це безпека тварин. Вони тут головні, ми поважаємо їхню свободу, і наші відвідувачі також підписують згоду та знайомляться з правилами, каже Ірина.
Родичі та близькі військовополонених чекають на своїх захисників та захисниць
У суботу, 30 грудня, у Миколаєві пройшла акція, де рідні та друзі нагадали про військовополонених, які знаходяться у полоні росії. Зокрема, це родини захисників 36 бригади морської піхоти, 79 ОДШБ, захисників "Азовсталі", Нацгвардії та інших підрозділів ЗСУ.
Кілька десятків людей зібрались біля знаку "I love Mykolaiv" у центрі міста, а потім мирною ходою пройшлись до Каштанового скверу. Біля скверу відбувся перфоманс, де молоді чоловіки одягнені лахміття, що нагадує форму наших полонених у рф, стояли навколо ялинки. У ці святкові дні ми маємо пам'ятати, що там, у полоні ворога, досі знаходяться наші захисники та захисниці!
Пластуни передають Вифлеємський вогонь
11 грудня, миколаївські пластуни перебрали Вифлеємський вогонь — вогонь добра та миру та тепер передають його кожному, хто цього бажає.
Пластунка Ганна Чмельова у коментарі 0512 розповідає, що у Миколаєві вогонь перебирали ще у 2015 році, коли осередку як такого не було, але були ті, хто хотів вогонь передавати громаді, зокрема релігійній. А вже з 2020 року Пластуни передають вогонь кожному охочому. Тим паче, що до цієї традиції долучилась Укрзалізниця — тепер вогонь миру прибуває до різних міст України потягом. Прибув вогонь потягом і до Миколаєва.
- Зараз я вже можу сказати з певністю, що це традиція, від якої потім тепло в будь-яку пору року, коли ти згадуєш про це. Тому що це такі не випадкові зустрічі під час передачі вогню, це знайомство людей, незнайомих до того. Вифлеємський вогонь це про єднання людей. Єднання українців.
Акція "Гроші на ЗСУ"
Щосуботи у Миколаєві проходить акція "Гроші на ЗСУ". Головною метою є питання про доцільність використання бюджетних коштів. Миколаївці висловили думку, що спочатку кошти мають йти на підтримку Сил оборони України, а вже потім на інші напрямки.
Неймовірні заходи сонця у Миколаєві
Незважаючи на темні часи, у Казці сяє ялинка