На Миколаївщині до суду скерували дев'ять обвинувальних актів - зокрема і щодо хабарництва серед правоохронців
Протягом 2023 року ДБР скерували 9 обвинувальних актів протягом 2023 року та 4 кримінальних провадження перебувають на стадії досудового розслідування, які стосуються хабарництва, зокрема і серед правоохоронців.
У вівторок, 12 грудня, у ході брифінгу керівник першого слідчого відділу ТУ ДБР у Миколаєві Сергій Козюра розповів, у роботі Державного бюро розслідування досить специфічні суб'єкти. Основна маса – це правоохоронці.
"Працівники бюро продовжують викривати та блокувати їх корупційні схеми. З прикладів ефективної роботи управління викриття працівниками ДБР співробітника Миколаївського зонального відділу військової служби правопорядку, який організував схему незаконного переправлення чоловіків за кордон. У змові з певними посадовими особами військово-лікарської комісії за 7,5 тисяч доларів він обіцяв викладати документи, які кажуть про непридатність для проходження військової служби, які надали можливість громадянам безперешкодно переткнути державний кордон України".
Як приклад він навів ще декілька проваджень, які наразі скеровані до суду.
"Скерований обвинувальний акт за фактом вчинення кримінального порушення, передбаченого 3 статті 368 Кримінального кодексу України, відносно слідчого, який спільно з посередником отримали хабар у сумі 1200 доларів за зміну правової кваліфікації". Також викрили та затримали керівника Держспоживслужби Миколаївської області, який на системній основі вимагав хабар за не створення перешкод приватному підприємству під час експорту методу країн ЄС. Цей обвинувальний акт також скерували до суду за частиною 3 статті 369 Прим. 2 ККУ, — розповів він.
Також наявні позитивні приклади відмов від отримання хабарів. У 2023 році уповноважений працівник СБУ повідомив, що йому пропонують хабар у розмірі 4 тисячі доларів від одного із військовослужбовців ТРО. За цю суму він мав би вплинути на працівників ТЦК, аби вже ті зняли з військового обліку людину.